Која е најнепривлечната работа која можете да ја направите во сексот?

Речиси секоја личност има свое различно искуство поврзано со сексуалниот живот, па така секое истражување кое има за цел да ги зачини работите во спалната соба може да биде многу корисно.

Концептот е многу едноставен, во ново истражување учесниците беа прашани кои работи најмногу им пречат додека водат љубов со партнерот, односно поради кои работи би го оцениле сексот како лош.

Верувале или не, најлошата работа според испитаниците е кога нивниот партнер зборува во текот на сексот.

Дури 82 отсто од учесниците во истражувањето оценија дека ова е најнепривлечната работа која може партнерот да ја направи во текот на сексот.

Па, доколку досега сте сметале дека тоа му се допаѓа на вашиот партнер, можеби е време да размислите дали навистина е така…

Слични објави

Александра Грант за почетокот на врската со Кијану Ривс: Тоа беше фасцинантно! (ФОТО)

Еспресо

Врската или бракот ви се пред крај? 4 сигурни знаци дека нешто не е во ред!

Еспресо

Меган Маркл доби сериозна понуда за работа – Дали ќе ја прифати?

Еспресо

Полански номиниран за 12 француски Оскари, а жените бесни: Му се оддава почит на насилник и педофил!

Еспресо

Во брак се 64 години и имаат преку 100 внуци, а ги памтат родендените на сите! (ФОТО)

Еспресо

Беа славни и барани, но кажаа „Чао“: Овие македонски пејачи засекогаш ја напуштија Македонија (ВИДЕО)

Igor

Остави Коментар

18 − петнаесет =

Слични објави

Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер ги регистрирале децата во Завод за интелектуална сопственост

Слободен Печат

Два хороскопски знаци кои не можат да издржат без драми додека се во врска!

Еспресо

Аца Лукас за раскинувањето со хрватската манекенка по само два месеци: Таа се „шутна“ самата себеси!

Еспресо

Наоми: Прва признав дека сум зависник од алкохол и дрога, ни сега не водам чист живот! (ФОТО)

Igor

Вистинска модна икона: Кралицата Летиција во веќе носена комбинација изгледаше беспрекорно! (ФОТО)

Еспресо

Италијанска вечер во Скопје: Ерос Рамацоти уживаше како да е дома (ГАЛЕРИЈА)

Igor