Кинески стручњак дошол да ѝ помогне на Италија и се запрепастил: Не знам што мислите, како се однесувате! (ВИДЕО)

Вториот човек на кинескиот Црвен крст стигнал во Ломбардија за да им помогне на тамошните власти и на лекарите во борбата против коронавирусот.

Сун Шуопенг одржал конференција за медиуми на која жестоко го критикувал однесувањето на Италијаните.

„Не знам што мислите, како се однесувате? Ситуацијата во Ломбардија е иста како што беше во Вухан пред два месеца. Еден месец по воведувањето на карантинот во Вухан гледаме тренд на намалување на бројот на заразани. Овде во Милано не постои строг карантин – јавниот превоз функционира, луѓето се движат наоколу, се забавуваат во хотелите, не носат маски… Не знам што мислите. Во моментов, треба да го запреме времето. Да ги запреме социјалните интеракции кои нормално ги правиме. Сите луѓе треба да остана дома во карантин… Животите на луѓето се најважни во овој момент.“, порача Шуопенг.

Слични објави

Ќе сакате да го погледнете повеќепати: Најзгодната српска пејачка Милица Павловиќ сними провокативен спот (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Дневен хороскоп за 08.02.2020 – Кариера, љубов и здравје!

Васко Спасоски

Турската султанка заедно со италијанскиот заводник!

Еспресо

Зошто некој не ѝ каже да не си го прави ова: Твитер „гори“ поради гостувањето на Ана Николиќ! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Одри Хепберн почина на денешен ден во 1993 година

Еспресо

Кирк Даглас, актерот од златното доба на Холивуд, почина на 103-годишна возраст

Васко Спасоски

Остави Коментар

единаесет + 3 =

Слични објави

Меланија Трамп не штеди кога се работи за мода: Кога нешто ќе ѝ се допадне, не прашува колку чини (ФОТО)

Слободен печат

Само три состојки пред спиење, за поубави и поодморени утра

Igor

„Златна мечка“ за Хелен Мирен за животно дело на Берлиенале 2020

Еспресо

Видео хороскоп за 18 јуни 2019, вторник

Igor

Тајната на Елизабет Харли за совршениот и млад изглед и на 54 години! (ФОТО)

Еспресо

Прогноза за овогодинешните Оскари: Дали Академијата случајно ги објави резултатите на Твитер?

Еспресо