Кендал Џенер и Џенифер Лопез се новите заштитни лица на Версаче кампањата (ВИДЕО)

Кампањата е инспирирана од легендарниот фустан на пејачката.

Кендал Џенер и Џенифер Лопез се заштитни лица за новата кампања на брендот Версаче.

Колекцијата е инспирирана од злениот џунгла принт, истиот оној кој Џенифер го носеше на фустанот на доделбата за Греми наградите во 2000 година.

Twitter/YouTube

Поради пребарувањето на овој фустан на интернет, Гугл беше приморан да измисли пребарување со фотографија.

„Горда сум што пребарувањето со фотографија на Гугл е измислено откако Џенифер го носеше тој фустан. Денес, славиме момент кој го овозможи оваа прекрасна жена“, рекла дизјанерката Донатела Версаче.

Новата кампања е инспирирана од иднината, а Кендал и Џеј Ло ги пишуваат своите имиња во холограмското пребарување.

Како што велат од Версаче, ова го претставува времето во кое живееме, а во кој нашиот имиџ се дефинира со тоа како се претставуваме на интернет.

Twitter/YouTube

„Овој фустан навистина одбележа еден момент во мојата кариера. Сон ми беше повторно да соработувам со мојата пријателка Донатела, за да направиме нешто ново од тој историски момент“, рекла Џенифер во соопштението.

Слични објави

Ивана Кнез со сензуална лимитирана колекција за роденденот на втори април

Igor

Рафа Надал ја удри силно со топче во глава, но неговата постапка ќе ве воодушеви! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Ниту дебелиот џемпер не успеа да ги сокрие накострешените гради на Џенифер Лопез (ФОТО)

Васко Спасоски

Деловни комбинации за есента: Игра од класичните кроеви и тренди детали (ФОТО)

Igor

Дневен хороскоп за 06.01.2020 – Задолжително погледнете!

Васко Спасоски

Длабински чиста кожа: Домашен пилинг од кокосово масло и сода бикарбона кој прави чуда!

Еспресо

Остави Коментар

18 − 7 =

Слични објави

Победничкиот стајлинг на кралицата Летиција испраќа само една порака – Овде јас сум шефица! (ФОТО)

Еспресо

Торбичка наместо појас: Трендсетерките ширум светот полудеа по овој нов тренд! (ФОТО)

Еспресо

Сите српски славни жени ја носат НАЈТРЕНДИ ФРИЗУРАТА за 2020 година – Шик и урбана, а кога ќе ја направите трае со денови (ФОТО)

Еспресо

Летна комбинација за десетка: Џенифер Анистон не знае да погреши (ФОТО)

Igor

МУ ЗЕМАЛЕ СЕ, ГОЛЕМ СРАМ: Холивудски актер ограбен во Белград за време на настап

Igor

Спилберг, Скорсезе и Бредли Купер заедно во филм за славниот композитор (ВИДЕО)

Еспресо