Каква е вашата партнерка во љубовта? Откријте ги скриените страсти според хороскопот

Овен

Жената Овен забележува кога нејзиното срце започнува да чука побрзо за некого,  тогаш е свесна дека ти си херојот и веднаш го објавува почетокот на „ловот“.

Таа ја презема иницијативата и закажува состанок со вас, се „фрла“ под тркалата на вашиот автомобил, се смее слатко за вас, едноставно покажува колку сте важен за неа. И кој може да остане рамнодушен? Време е да и го дадете вашето срце на неа.

Доколку премногу и се спротивставувате, тоа е погрешна тактика – поради недостаток на вашата упорност, таа ќе се откаже од вас.

Таa лесно ќе ја смири совеста со образложение дека сторила се за да ве привлече, но ниту еден човек не успева секогаш во своите идеи.

По некое време, ќе ве заборави и ќе продолжи понатаму!

Бик

Нејзината љубов не е наметлива, но лесно може да се случи да не го препознае моментот кога другата страна е во фаза на искреност. Taa реагира на тој вид отвореност, со слатка смеа.

Треба да бидете трпеливи со неа, а бидејќи е паметна таа брзо ќе надмине се. Сонува и кога изгледа рационално, знае да отиде во крајност.

Ретко се жали, мирно ќе ги издржи сите проблеми во животот. Доколку сте слаби, послушајте ги нејзините совети.

Ова може да биде многу важно за една врска!

Близнаци

Оваа жена може да биде се: политичар, спортист, банкар, без да изгуби ништо од нејзината женствена природа. Таа е интелигентна, понекогаш цинична.

Може да ви биде убаво во нејзината прегратка ако успеете да ги разбудите нејзините физички и ментални квалитети, за да ги поврзете во хармонична целина. Тогаш ќе бидете најсреќниот маж на целиот свет и ќе го остварите животниот сон на сите мажи.

Никогаш не знаете како ќе се појави на состанокот: секс симбол, заводлива божица на љубовта или класична ученичка без шминка.

Кога ја сакате, не сте потполно сигурни колку длабоко ве сака. Имајте на ум дека таа е сигурно вљубена во вас и сака да ви биде верна, но мора да бидете постојано во близина на неа.

Затоа што може да се случи брзо да ве заборави!

 

Рак

Жената Рак е чувствителна и понекогаш е весела, понекогаш тажна – но извонредно имагинативна. Со неа, ќе можете да сонувате цел спектар заеднички фантазии, без трошење финансии.

Под зраците на полната месечина, таа со својата неограниченост ги плени сите околу себе и тогаш нема карактеристики на резервирана дама.

Бидете претпазливи со неа затоа што ги сфаќа работите сериозно. Таа е крајно упорна во своите желби и напори. Не флертувате со неа, останувате со неа. Нема ништо површно кога станува збор за нејзините чувства. Штом таа поседува маж, тоа е засекогаш.

Нејзината посесивност е непоколеблива, но никогаш агресивна. Таа ќе чека трпеливо да поминат сите непријатности и Вие да се вратите во нејзината прегратка и нејзината кујна.

Екстремно мајчинска, со многу солзи во очите, таа ќе ја брани вашата заедница. Бидете внимателни со неа!

Лав

Жените во знакот на Лав се родени водачи и владеат како кралици со мажите. Го прават тоа на перфиден начин и нема да има незадоволни околу нив.

Имаат енергија, интелигенција, убавина и сексапил. Таа не е во состојба да исполни некои од Вашите очекувања, затоа што е премногу преокупирана со настаните околу себе.

Доколку се согласи да ви стане сопруга, ве почитува и  ќе ви дозволи да ја поседувате емотивно – што повеќе би очекувале од тоа?

Таа е луксузен примерок што не може секој да го има!

Девица

Нејзината љубов е посебна, за разлика од останатите хороскопски знаци. Може да ги засени сите жени од зодијакот со својот уникатен стил.

Факт е дека со неа физичкиот и огнен аспект на љубовта е во позадина, но таа може да го надополни тоа со сопствената „страст и сладост“ на духот.

Нејзините мажи секогаш се уредни и дисциплинирани. Не сака да доцни и тоа го смета за голем недостаток. Таа не сака вулгарности и не е премногу наклонета кон допири и нежност.

Ако ја запознавте оваа жена и размислувате дали таа е вистинскиот избор за Вас – добро е да знаете дека  нема да ви прави љубоморни сцени или залудно да троши пари.

Најмногу ќе ви помогне да го организирате вашиот живот!

Вага

За жените од овој хороскопски знак вообичаено е мислењето дека тие се „слатки куклички кои ја бираат полесната патека, по долго размислување“.

Бидете сигурни дека овие жени, покрај нежноста, убедливите шепоти, свилените фустани од чипка, можат изненадувачки добро да носат панталони и да бидат сигурни дека навистина им прилегаат убаво.

Нејзините ментални нагони функционираат со машка логика и таа многу интелигентно ќе најде начин да ве победи во нејзините полемики и дебати.

Понекогаш ќе си дозволи да ве надмине, но само кога е убедена дека сте целосно заплеткани во нејзината магична мрежа.

Ако ја исклучиме тенденцијата дека неколку пати размислува пред да одлучи – оваа жена е навистина извонредна. Вие мора да се навикнете на нејзината потреба од дискусии бидејќи на тој начин таа не ги зголемува нејзините егоистички потреби, туку тоа е нејзината вистинска природа.

Партнерството е нејзина најдлабока потреба затоа што мрази да биде сама. Таа нема да ве мачи со љубомора, ниту пак ќе направи нечесно дело против вас. Никогаш нема да можете да се жалите за нејзиниот физички доказ за љубов, таа е сентиментална и нежна. Оваа жена е цврста и мека во исто време, а има малку жени кои поседуваат такви квалитети.

Потребно е да знаете – една од нејзините највредни карактерни црти е нејзината способност да го скрие својот остар, рафиниран ум зад целосна женственост!

Скорпија

Жената Скорпија е украсена со енигматична убавина. Гримасите на лицето не мора секогаш да бидат нежни, но „повикот од спалната соба со нежната женственост“ е секогаш присутен.

Таа ја крие во себе потребата да доминира, но преку призмата на нејзината сексуалност. Се разликува од жената Овен или Лав, затоа што со својата ароганција ќе привлече романтичен, мистериозен, пред се сензуален изглед од кој морници минуваат низ целото тело.

Таа никогаш не „паѓа“, комбинира сила, самоконтрола, лутина, како и арогантно однесување.

Може да мрази горко или да сака жестоко. Да се ​​има ваква жена е знак дека нејзиниот партнер е силен – затоа ја освоил.

Не сака несигурни, нестабилни и недоволно конкретни мажи. Таа бара амбиција и храброст кај својот маж. Придружник посилен од самата себе, со кој ќе се гордее и нема да ја загрози нејзината индивидуалност.

Кога ќе најде таков човек, му останува верна на него. Заедно со неа доаѓа љубомора, посесивност и сомнеж!

Стрелец

Мажите во нејзиниот живот не можат да бидат слаби и нежни. Слабоста не ја сака во која било форма. Оваа жена често знае да биде груба и агресивна, а потоа го покажува своето помирно издание.

Изненадувачки, но таа навистина знае да биде и понизна. Сепак, не го барајте ова премногу често од неа.

Жената Стрелец нема намера да се откаже од својата индивидуалност за доброто на кој било маж. Честопати пријателството го заменува со љубовта и обратно. Во нејзините контакти со мажите, оваа прекрасна млада дама е јасно слободна, отворена и директна. Ако сте традиционален маж, заобиколете ја.

Меѓу овие жени, повеќето се оние кои се спротивставуваат на семејната дисциплина. Вие мора да користите фантастични мамки за да ја „фатите“. Таа е секогаш преполна и опкружена со многу мажи и може да предизвика непријатни коментари.

Сепак, таа во себе знае дека нејзиниот морал е неприкосновен и тоа е единственото нешто што е важно за неа!

Јарец

Овие жени можат да бидат ултра женствени, шармантни, но и да гледаат во мажите со острина –тој е добиен и ставен во „синџирот“ кој им е наменет или ќе замине исплашен засекогаш.

Се стремат кон кариера, но тоа не значи дека тие ги ставаат љубовта и бракот на второ место. Љубовта може да биде понекогаш втора, но бракот никогаш. Бракот е нејзината крајна цел – тој е симбол на сè што замислиле во главата: статус, углед и чест.

Без оглед колку се успешни или амбициозни, тие сметаат дека не постигнале ништо ако немаат брачна и семејна димензија во нивните животи. Мажите за нив се прекрасни суштества за восхит, кои е потребно да се освојат.

Бидејќи тие не припаѓаат на типот опуштени жени, не ги разбираат добро романтичните опкружувања. Сакаат да бидат на едноставни простори, додека честопати ја избегнуваат природната средина.

Имаат силна желба за допири, но кога ќе се чувствуваат заштитено тогаш се препуштаат во занесот на страствени прегратки и бакнежи.

Одлични љубовници, на кои често треба да им укажувате на нивната убавина и интелигенција!

Водолија

Страста не е нејзин силен „костум“. Жената Водолија може да води незаборавно љубов, но и да одржува платонска врска долго време.

Ова може да се објасни со несвесениот страв дека партнерот може да ја ограничи и да го спречи нејзиниот слободен дух во експериментирањата и истражувањата.

Таа флертува спонтано без предрасуди, случајно влегувајќи во врски, мислејќи дека и е дозволено се што може да го направи човечкиот род.

Со својата интуиција, брзо ја чуствува сплотеноста со партнерот. Таа не е љубоморна, нема прашања или објаснувања. Ја смета љубомората за губење време, затоа што светот е многу поинтересен преку призмата на пријателите и нејзиното хоби.

Жена за брак со разбирање!

Риби

Реални убавици, шармантни и оригинални, нивниот поглед е топол и фасцинира.

Очите се огледало на нејзината душа и мажите со задоволство „нуркаат“ во неа.

Имагинативна, талентирана, екстравагантна жена која сака да ризикува. Понекогаш се преправа дека е непобедлива.

Не бидете груби кон неа, преосетлива е. Таа е полна со визии и соништа за романтични нешта.

Сака да биде заведена, не ги сака негодувањата. Често е привлечена од едноставни, тивки, интелигентни момци.

Дружењето со неа е многу отворено, искрено и темпераментно.

Сака шепоти за тоа колку е неодолива и убава, со што добивате доживотна сопатничка и спасител во сите ваши проблеми!

Слични објави

Србите не сакаат да го видат: Кајмакоски на српска телевизија покажа двоглав орел (ФОТО)

Igor

Еволуцијата на стилот на Рене Зелвегер низ годините на Оскарите (ФОТО)

Еспресо

Македонката Мими Јовановска растури на сцената на Гранд – Жирито на нозе, публиката во солзи (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо

Прекрасен начин за почеток на новата година – Виенски концерт

Јасмина Кантарџиева

Работи што мора дијабетичарите да ги прават за време на пандемијата

Еспресо

Се венчала во болница за да ја исполни последната желба на татко ѝ кој бил на смртна постела!

Еспресо

Остави Коментар

седум + осум =

Слични објави

Дуа Липа ja честиташе независност на Косово, па Србите ја „нападнаа“ на социјалните мрежи! (ФОТО)

Васко Спасоски

Никол Шерцингер „пука“ од сексапил: Сними спот во бикини од латекс (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо

Една од најпознатите фитнес-инфлуенсерки ја покажа неверојатната 3-годишна трансформација! (ВИДЕО)

Еспресо

Непознат маж упаднал во куќата на Наташа Беквалац

Еспресо

Невкусна шега на хрватската група „Колонија“: Го менуваме името во „Коронија“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Внимавајте на децата и на животните: Колку брзо температурата во автомобилот може да се искачи на 47 степени?

Еспресо