КАКО ЧОВЕК – Кога ќе видите како ова куче вежба јога, ќе ги протриете очите неколку пати! (ВИДЕО)

Физичката активност е важна, како за телото така и за психата, особено во овој период кога не сме во можност да се движиме и поминуваме доволно време надвор, а теретаните се затворени.

Алекс Томсон, британскиот телевизиски новинар на својот Твитер профил објави маж кој практикува јога, а во тоа друштво му прави неговиот мал крзнен пријател.

Мажот постојано покажува како правилно се изведуваат одредени вежби, со правилно дишење, а неговото куче будно го следи.

Погледнете…

Слични објави

КЕВИН СПЕЈСИ ВО БЕЛГРАД! Вечераше со фамилијата Ѓоковиќ

Igor

„Ќе добиеш ќотек, пи*кати матер“: Карлеуша повторно се закани на новинарка (ВИДЕО)

Igor

САМО ЗА ЗДРАВИ ЛИЧНОСТИ: Строга данска диета со која брзо ќе ги симнете вишокот килограми

Igor

Синот на Синди Крафорд оди на лекување од дрога! (ФОТО)

Слободен печат

ПОПУЛАРНИ ЖРТВИ: Тие поминувале низ тешки физички, емоционални и психички малтретирања!

Igor

Тамара Тодевска пееше во најпознатиот геј-клуб во Лондон и го развиори македонското знаме (ВИЕДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

19 + пет =

Слични објави

Синот на Аркан: Доколку Цеца сака помирување прво мора да го направи ова!

Еспресо

Секси Севе ги ПОКАЖА совршените нозе, секој би сакал да ЅИРНЕ под тесното мини кожно здолниште (ФОТО)

Igor

Необичната ЉУБОВНА ПРИКАЗНА на Цеца Ражнатовиќ: „Јас него го викав Буцко, а тој мене Цецко“

Igor

Лепа Брена во друштво на најдобрата гимнастичарка на сите времиња (ФОТО)

Igor

Поранешната пејачка на „Колонија“, Индира доживеа сообраќајна несреќа (ФОТО)

Васко Спасоски

Мадона пред својот концерт со многу чуден стајлинг! Луѓето се прашуваат што и станало на пејачката?

Igor