Инспиративна трансформација: Атрактивната Ласмар е вистинска фитнес дива! (ФОТО)

Бразилката Су Ласмар е едно од најпрепознатливите имиња во фитнес индустријата на светско ниво.

View this post on Instagram

🍁 E esse biquíni pro seu domingo ?! 🍁 @4you2buy

A post shared by SUE (@sue.oficial) on

Оваа неверојатна девојка своето патување го започна на 19 години, кога сфатила дека не е задоволна од своето тело.

По ова, нејзиниот живот комплетно се менува, а таа успева да изгради завидна кариера во светот на фитнесот.

Су е родена во Бразил, но како тинејџерка не уживала во вежбањето, па водела нездрав начин на исхрана и набргу добила вишок на килограми.

Поради ова, таа не била задоволна со своето тело и сфатила дека е време за промени.

View this post on Instagram

🔥 @fitmoda

A post shared by SUE (@sue.oficial) on

На тој начин неверојатната Бразилка се впуштила во своето фитнес патување, а тренирала шест дена во неделата за да го изгради посакуваното тело.

View this post on Instagram

@martinica.beachwear 🔥

A post shared by SUE (@sue.oficial) on

По неколку години интензивни тренинзи, Су успеа да изгради неверојатна фигура и кариера во фитнес индустријата.

По некое време, таа одлучи да направи Инстаграм профил, каде на своите следбеници редовно им ја споделува својата страст кон фитнесот.

Слични објави

Српската блогерка позира топлес, а траги од бикини некаде нема: Дали е ова нејзината најжешка фотка ова лето? (ФОТО)

Васко Спасоски

Науката докажа кои се најпривлечните мажи според жените!

Еспресо

Арчи, бебето кое ја менува кралската традиција полни една година: Меган со видеото ги разнежни сите!

ГИ ИСТАКНА ГРАДИТЕ ВО ПРЕДЕН ПЛАН: Сања Кужет во ова издание се уште НЕ СТЕ ЈА ВИДЕЛЕ! Водителката НИКОГАШ ПОУБАВА! (ФОТО)

Еспресо

Нивес Целзиус објави фотографија од птичја перспектива, машките фанови се презадоволни! (ФОТО)

Еспресо

Кога ќе заборавиш да го исклучиш микрофонот, а имаш „итна“ ситуација! (ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

10 − седум =

Слични објави

Памук кифли

Igor

Нов тренд на Инстаграм: Не им е доволно што го фотошопираат задникот, сега и ова

Igor

Нетфликс потроши повеќе од 100 милиони за маркетинг кампањата на своите филмови во трката за Оскар!

Еспресо

Готово е! Ирина се иселила од куќата на Бредли Купер

Igor

Лила Филиповска го покажа мачето (ФОТО)

Igor

Наташа Беквалац на црвениот тепих во краток сако-фустан, а сандалите се посебна приказна

Еспресо