Индија збудале по Меланија Трамп, а таа воодушеви со стајлингот (ФОТО)

Индија збудале по Меланија Трамп… Пред оваа дама да дојде во оваа земја, таму насекаде можеа да се видат билборди кои го најавуваат нејзиното доаѓање и доаѓањето на Доналд Трамп.

110.000 луѓе ја поздравија првата дама со громогласен аплауз на најголемиот стадион за крикет на светот. Во текот на својата посета, Меланија рамноправно учествуваше во службената посета, стоејќи рамо до рамо со Доналд Трамп.

Облечена во бело одело со зелен појас украсен со индиски мотиви, Меланија го посети Таџ Махал држејќи го за рака својот сопруг. Нејзиниот коментар за овој огромен споменик на љубовта бил: „Преубаво, прекрасно..“, пренесува Дејли Мејл.

Срамежливата Меланија, овој пат говореше и на конференцијата за новинарите. Таа мирно чекореше покрај својот маж, додека индијците и укажуваа речиси иста чест како и на претседателот на Америка.

Слични објави

Мила Москов го освои шестото место на детската Евровизија

Igor

Марија Шерифовиќ доживеа незгода ден пред концертот, вриштеше од смеење додека се снимаше без заб! (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо

По Супербол се познава годината: Еве кои филмови и серии нѐ очекуваат наскоро! (ВИДЕО)

Еспресо

Тестовите позитивни! Принцот Чарлс има коронавирус!

Еспресо

Џенифер Лопез „се отвори“ во емисијата на Опра Винфри: Помалку сум разочарана што не бев номинирана за Оскар!

Еспресо

Меланија го освои Лондон: Мораме да смислиме нов збор за стилот на оваа дама! (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

2 + девет =

Слични објави

Џастин Бибер го предизвика Том Круз, Мекгрегор ќе ја организира борбата (ФОТО)

Igor

Скорсезе буквално заспа додека Еминем рапуваше на церемонијата на Оскарите (ВИДЕО)

Еспресо

Овие филмови потполно ќе го окупираат вниманието на вашите деца, но и вашето! (ВИДЕО)

Еспресо

Нејмар му ја „украде“ девојката на Малума: Славниот фудбалер во врска со ќерка на угледен бизнисмен од Загреб?

Еспресо

Хејли Бибер ги избледе веѓите за насловната на „Вог“ (ФОТО)

Еспресо

За експертите модна катастрофа, а за Кание модна икона! (ФОТО)

Igor