Идеална сегашност, страшно минато: Продавала дрога на 16 години, а денес е милијардерка

Ако на Инстаграм ја заследите русинката Елена Перминова, ќе се запознаете со идеалниот живот што го живее. Има три прекрасни деца, бајковито секојдневие, луксузни недвижности, скапоцени автомобили и сопруг милијардер. Но минатото на Елена не било воопшто идеално.

Instagram

Kако дете живеела во Сибир во голема сиромаштија, а потоа на 16 години го напуштила семејниот дом и нашла момче со кое за кратко време западнала во големи проблеми.

Ја фатиле како продава дрога во ноќен клуб, по што завршила во затвор. Дилерот кого Елена го предала и се заканувал со смрт, а во Русија не постои заштита на сведоци, па била осудена на 6 години затвор.

Instagram

Токму тогаш започнува среќниот дел од нејзината приказна. Нејзиниот татко некако дошол до Александер Лебедев, поранешен член на КГБ и милијаредер. Лебедев тогаш како член на парламентот работел на донесување закон за заштита на сведоци.

Инстаграм

Неколку години подоцна, меѓу Елена и 27 години постариот милијардер се родила љубов, а оттогаш таа го нарекува нејзин ангел чувар.

Инстаграм

Елена е денес стилска икона и може да се види скоро на секоја престижна ревија.

Завршила економија во Москва, а дури и се сликала за „Плејбој“, за што многумина и замериле, иако таа повеќепати истакнала дека никогаш не се срамела од ништо.

Инстаграм

Брачниот пар Лебедеви дефинитивно е нетипичен кога станува збор за финансиите што ги поседуваат. Не сакаат да се фалат со својот луксузен живот, а најмногу сакаат да одат на семејни патувања.

Слични објави

Денеска е Бадник: Вратете сè што сте позајмиле и смирете се со сите со кои сте се скарале

Слободен Печат

Му го скршила срцето, а не стигнал да ја испрати на вечното почивалиште: Тома ѝ испратил букет бели рози и ја напишал најтажната песна! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Постојат два облика на имунитет, кои имаат голема улога во заштитата од коронавирусот

Еспресо

Енди Гарсија вистински шармер и на 63 години – Дали би можеле да го препознаете денес? (ФОТО)

Еспресо

Мајката на Бред Пит не може да ја поднесе Анџелина Џоли!

Еспресо

Џастин Бибер се маскираше и ги пречекуваше фановите на серијата „Пријатели“, кога го препознаа нивната реакција стана хит (ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

четиринаесет + 2 =

Слични објави

Кралицата четири часа разговарала со принцот Хари: Му забранила една работа и му кажала зборови од кои се наежил

Еспресо

Прва заедничка фотографија од Тајланд: Анастасија и Ѓорѓе уживаат на базен, а нејзиниот израз на лицето многу кажува! (ФОТО)

Васко Спасоски

Една од најубавите песни на Елена Велевска доби видеоспот: Нејзините машки фанови ќе уживаат кога ќе гледаат! (ВИДЕО)

Манекенката Криси Тиген призна дека жали поради пластичните операции!

Еспресо

Сите зборат за задникот на Бијонсе во новата колекција на Адидас! (ФОТО)

Еспресо

Здравко Чолиќ откри за што му се лути највеќе сопругата! (ФОТО)

Васко Спасоски