ХРАБРО И НЕСЕКОЈДНЕВНО: Би носеле ли „превртено“ омбре?

Техниките омбре и балајаж, како и сите оние измеѓу, се препознатливи по тоа што од темен корен косата се нијансира кон светли врвови.

Но, умеете ли да размислувате „надвор од кутијата“? Зошто мора да биде посветлата боја на врвовите?

Фризерите и стилистите умеат да направат вистински уметнички дела од омбре и балајаж, а за ова лето се прогнозира дека една од најомилените техники ќе биде токму „превртеното“ омбре.

Всушност, воопшто не изгледа лошо.

Она што треба да го знаете е дека ваквиот балајаж се изведува потешко отколку класичниот, бидејќи ако имате темна коса, мора прво да ја осветлите од коренот. Сепак, многу лесно се изведува кај девојки кои имаат светла коса, бидејќи најубаво стои кај корени со природна боја.

Слични објави

НАШ ПРЕДЛОГ ЗА ФИЛМ: „Паразит“ е екстремно реалистична драма со која може да се идентификува секој гледач (ВИДЕО)

Еспресо

Градите на Нивес Целзиус ѝ служат како маса за грицки! (ФОТО)

Еспресо

Како да не е од оваа планета: Никол Шерцингер во петтата деценија изгледа како да има 18 години! (ФОТО)

Васко Спасоски

Деми Мур покажа дека проѕирното не мора да биде и вулгарно (ФОТО)

Еспресо

Ќерката на Мадона едвај стоеше на нозе, изгледаше дека ќе падне! Покажа и повеќе од што требаше! (ФОТО)

Васко Спасоски

Драма во семејството на Синди Крафорд – Видео и фотографии кои го загрижија светот!

Еспресо

Остави Коментар

оне × 4 =

Слични објави

Петар Грашо во „Еден на Еден“ откри поради кого почнал да пее! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Плус сајз манекенката откри зошто морала да ја крие бременоста на работа (ФОТО)

Еспресо

Погледнете на колку години казна затвор е осуден Харви Вајнстин! (ФОТО)

Васко Спасоски

Хајди Клум во незавидна ситуација: Едвај го додржа фустанот (ВИДЕО)

Еспресо

Девојка била исфрлена од католичкото училиште, поради роденденска торта во боите на виножитото (ФОТО)

Еспресо

Писателката на „Хари Потер“ открива техники за полесно дишење со кои тврди дека ја победила короната (ВИДЕО)

Еспресо