Ги следи трендовите: Џулија Робертс на 52 години во најпосакуваните панталони за оваа сезона (ФОТО)

На прославата одржана по доделувањето на овогодинешните Оскари, се појави и една од омилените холивудски ѕвезди, актерката Џулија Робертс.

Робертс се појави на забавата заедно со својот сопруг, режисерот Дени Модер.

За оваа прилика актерката одбра модна креација која не помина незабележително, бидејќи на неа доминираше најновиот хит за оваа сезонакожни црни панталони кои се синоним за заводливост, дрскост, но и за добар стил.

Секогаш класична и елегантна, црната комбинација на актерката доби доза на драматичност поради кожните панталони и долгите чизми.

Џулија преку оваа комбинација докажа дека овој тренд не е резервиран само за помладите, односно дека и жените кои се во своите педесетти години изгледаат добро и привлечно во кожни панталони.

Слични објави

Александра Јанева со нова емотивна балада

Igor

Хороскоп за 25 Јануари – Прочитајте што ве очекува оваа сабота!

Еспресо

Тамара е најдобриот женски евровизиски вокал за 2019

Igor

Тој си дозволи да ја изгуби косата, па тој ли ќе биде крал на Англија?

Igor

4 хороскопски знаци кои никој не може да ги изманипулира

Igor

За неколку секунди ЗАРАБОТИВ 1.000 ЕВРА: Тијана Дапчевиќ открива како ги добила овие пари!

Igor

Остави Коментар

тринаесет − дванаесет =

Слични објави

Легендарната актерка го прослави 79 роденден, но ќе се шокирате како изгледа денес!

Васко Спасоски

Кетрин Зита Џонс ги украде сите погледи на црвениот тепих (ФОТО)

Еспресо

Гола на јахта: Наоми Кембел со тело за восхит (ФОТО)

Igor

Кетлин Џенер планира дете со речиси 50 години помладата девојка

Igor

ОВА НИКОЈ НЕ ГО ОЧЕКУВАШЕ: Неодамна излезе од психијатрија, а нејзиниот настап веќе го виделе милиони

Igor

Од новиот спот на Северина ќе плачат сите мајки (ВИДЕО)

Igor