Филмски карантин за овој четврток: 10-те најдобри улоги на фантастичната Мерил Стрип (ВИДЕО)

Многумина ја сметаат за најдобрата актерка на нашето време, а многумина велат и дека е најдобрата актерка на сите времиња, иако Мерил Стрип е многу скромна и со таа изјава на се согласува, па вели дека тоа е прилично невозможно, бидејќи мораме да го земеме во предвид постоењето на големата Кетрин Хепберн, за која смета дека тешко е да се надмине.

Вистина, Кетрин Хепберн е тешко да се надмине, токму како и Софија Лорен и Вивиен Леиг, кои Мерил Стрип ги смета за свои филмски икони вредни за восхит.

Сепак кога ќе се земе во предвид дека оваа неверојатно талентирана жена беше номинирана дури 21 пат за Оскар, од кои освои три, како и 31 пат за Златен глобус, од кои освои осум – можеме сосема нескромно да потврдиме дека Мерил Стрип е една од најдобрите актерки на сите времиња и секако најдобрата актерка на нашето време.

Ви нудиме десет маестрални улоги на оваа фантастична актерка за вашиот филмски карантин овој четврток. Било кој филм да го изберете, нема да погрешите…

1. Kramer vs. Kramer

2. Heartburn

3. Silkwood

4. Sophie’s Choice

5. The Bridges of Madison County

6. Out of Africa

7. Doubt

8. August: Osage County

9. The French Lieutenant’s Woman

10. The Post

Слични објави

Неверојатниот Хоакин Феникс и официјално повторно ќе го игра Џокер!

Igor

ТАА ГО КРИЕ, А ТОЈ СЕ СОБЛЕКУВА: Момчето на Анастасија остава без зборови

Igor

Откриена тајната на омилениот божиќен филм!

Слободен Печат

Памела Андерсон демантираше дека поранешниот сопруг ѝ ги платил долговите, но откри колку навистина ѝ дал!

Васко Спасоски

Македонскиот актер и пејач од самоизолација го објави неговиот најнов спот кој го снимаше во Барселона (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Дара Бубамара изгледа малку лаже! Српската пејачка плаќа приватен авион од 15.000 евра за да стигне на настап што го наплатува 7.000 евра?

Васко Спасоски

Остави Коментар

пет × четири =

Слични објави

Северина ќе добие минималец од државата зашто и се намалиле приходите поради пандемијата

Еспресо

Сè ќе ви оди од рака: Ако сте родени во овој знак, добро искористете го периодот од 25 јануари до 5 февруари!

Еспресо

ВИСТИНИ И МИТОВИ: Користите ли паста за заби во вашите рутини за убавина?

Igor

Необични моменти во кои главната улога ја има Ким Џонг Ун: Севернокорејскиот водач во фабрика за лубриканти! (ФОТО)

Слободен печат

„Убиствените“ тоалети од црвениот тепих на Оскарите 2020: Креации кои од фигурата прават поезија (ФОТО)

Еспресо

Погледнете што му направи Герогина на Кристијано пред тренинг! (ФОТО)

Васко Спасоски