Две правила во сексот кои треба да ги знаете!

Кога станува збор за сексот, постојат неколку факти или правила за коишто не се зборува, а сепак сите ги знаат, односно се свесни за нив.

Во продолжение прочитајте за двете правиле во сексот кои треба да ги знаете:

Предиграта е важна

Секако дека понекогаш брзиот и див секс е супер опција кога немате време да поминете часови во кревет, но кога ќе имате – тогаш предиграта треба да биде задолжителна.

Помеѓу останатото, и истражувањето од списанието „Journal of Sex Research“ откри дека жените сакаат предигра која ќе трае помеѓу 11 до 13 минути, а потоа сексуален однос кој ќе трае 14 до 16 минути. Тоа значи дека сексот со предиграта треба да трае од 25 до 30 минути за целосно уживање.

Првиот секс со партнерот е чуден

Првпат сте заедно и не ги знаете потребите, желбите, какви пози сака, дали ќе биде добар/а.

Милион прашања ви се мотаат по глава, но сè што треба да направите е да се опуштите и да се препуштите на уживањето. Кога ќе се навикнете еден со друг ќе имате совршен секс.

Слични објави

ИЗНЕНАДУВАЊЕ: Групата „АБА“ се враќа на сцената, Бени Андерсон најави нов албум за оваа година! (ВИДЕО)

Еспресо

Том Хенкс кажа како се чувствува 14 дена по заразата со коронавирусот и упати јасна порака!

Васко Спасоски

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Еспресо

Мистерија за големите гради на Кајли Џенер: Фановите велат дека се силикони, но таа не признава! (ФОТО)

Васко Спасоски

Поминаа 75 години од познатата битка за Иво Џима: За 36 дена загинаа 28.000 војници (ВИДЕО)

Еспресо

По еден месец откриено кое име Енрике и Курникова и го дале на ќеркичката

Еспресо

Остави Коментар

пет + три =

Слични објави

ЖЕНИ, ОСВЕСТЕТЕ СЕ: Ова се сигурни знаци дека вашиот партнер НЕ Е ЗАЉУБЕН повеќе во вас!

Igor

Што се случи со фризурата на ТРАМП? Социјалните мрежи експлодираа од коментари на негова сметка (ФОТО)

Igor

Фановите загрижени: Познатата пејачка ИСЧЕЗНАЛА?

Igor

Најдобриот старински колач со жолт фил: Рецепт кој не смее да падне во заборав!

Еспресо

Брчки поради мобилниот телефон – вистина или заблуда?

Еспресо

И официјално Игор Карачиќ е македонски зет: Ја запроси убавата струмичанка Душица (ФОТО)

Васко Спасоски