Девојче среде натпревар дозна дека мајка и за која пееше починала (ВИДЕО)

Индонезијката Џанах учествуваше во музичкиото натпреварување „Liga Dangdut Indonesia” каде пееше како славеј, разнежнувајќи го жирито, а потoа откри дека нејзината мајка страда од напреден облик на дијабетес и дека единствена желба и е да ја освои првата награда со цел тие пари да ги искористи за лекувањето на мајката.

Жирито кое веќе беше воодушевено од нејзиниот глас, срдечно и соопшти дека поминала во следниот круг на натпреварувањето.

Продукцискиот тим дојде на идеја да ја повика мајката на Џанах во живо на натпреварувањето со цел да и ги соопшти среќните врести за нејзината ќерка. За жал, нејзината мајка не ја подигнала слушалката. Наместо неа, се јавил нејзиниот вујко и открил потресна вест.

„Џанах твојата мајка беше силна, како што и ти сега мора да бидеш, со цел да се грижиш за своето семејство. Ја сакавме, но за жал, Алах ја сакаше повеќе и ја повика кај себе. Твојата мајка почина“, соопшти вујкото во живо пред сите.

Џанах беше скршена, а членовите на жирито веднаш и пријдоа со цел да ја утешат.

Нејзиното учество во шоуто продолжува, а веќе доби бројни пораки со поддршка по пат на својот Инстаграм да продолжи понатака, пишува Unilad.

Слични објави

Кинески стручњак дошол да ѝ помогне на Италија и се запрепастил: Не знам што мислите, како се однесувате! (ВИДЕО)

Еспресо

Хајди Клум во незавидна ситуација: Едвај го додржа фустанот (ВИДЕО)

Еспресо

Поранешната сопруга на кралот на рокенролот полни 75 години: Елвис беше мојата најголема љубов, нема никој да сакам повеќе!

Еспресо

5 симптоми што откриваат дека глутенот не ви годи!

Еспресо

Фустан што ги изнервира Американците: Црвениот тепих не е место за политика

Еспресо

Голем љубовен хороскоп за 2020: Година на одлуки, трансформации и нови почетоци

Слободен печат

Остави Коментар

седум − 6 =

Слични објави

Кралицата Летиција им пркоси на правилата во оваа несекојдневна комбинација! (ФОТО)

Слободен Печат

Приказната за медот и Оскарот

Слободен печат

Почна обложувањето за Евровизија 2020: Според обложувалниците, Македонија ќе заврши на 38. место

Еспресо

Модна икона на црвениот тепих, а на улица не би ја препознале! (ФОТО)

Еспресо

Родена е Маргарита Стефановиќ, а убиен е Марвин Геј и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата

Еспресо

Шерон Стоун: „Ме удри гром, одлетав преку целата кујна и удрив во фрижидерот – среќна сум што преживеав“

Еспресо