Дали е време да раскинете со партнерот? Поставете си ги овие три прашања!

Понекогаш љубовта е еднакво силна како и претходно, но врската едноставно не води никаде.

Следниве три прашања треба да си ги поставите сами на себе, за полесно да одлучите дали е време да раскинете…

Дали се чувствувате пријатно кога разговарате со својот партнер?

Комуникацијата е клуч за успех или неуспех во секој однос. Ако забележувате дека со партнерот не разговарате отворено, туку дека непрекинато го разубавувате она што сакте да го кажете, веројатно не сте сосема опуштени пред него, се плашите од некои негови реакции и немате целосна доверба.

Дали на партнерот сте му дале шанса за промена?

Иако не веруваме во промени, луѓето можат навистина да поработат на тоа да станат подобра верзија од себеси. Ако проблемот е во вашиот партнер и отворено сте му кажале што ве мачи кај него, дали тој се обидел тоа да го промени? Ако не го направил тоа, значи дека не му е доволно важно да го стори тоа за вас. Истата работа важи и во повратен правец. Ако партнерот ви нагласил што му смета кај вас, а вие не сте преземале ништо во врска со тоа, можеби едноставно не ви значи доволно.

Дали самите себеси сте се фатиле во лага?

Понекогаш знаеме толку лесно да влеземе во рутина и да станеме роб на навиките, што почнуваме да се лажеме и самите себеси. Ако сте забележиле дека го правите тоа за да го одбраните својот партнер и неговото однесување, време е да се разбудите од тој сон и да се соочите со реалноста. Така ќе му помогнете и нему, но најмногу на себеси.

Слични објави

Шерон Стоун призна зошто се соблекла гола за „Плејбој“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Мојот задник е како Ферари, не го кријам во гаража – Секси хокеарката од Словенија е хит на Инстаграм (ФОТО)

Еспресо

Фитнес модел чија фигура и изглед нема да остават никого рамнодушен (ФОТО)

Еспресо

Кајли Џенер приреди „луда“ забава за роденденот на Сторми (ФОТО)

Еспресо

Зар некој може да те замени? 12 години без Тоше

Igor

ГЛЕДАЛА КАКО МАЈКА Ѝ ГО УБИВА ТАТКО Ѝ: После сè, актерката конечно живее нормален живот

Igor

Остави Коментар

единаесет − три =

Слични објави

Каролина Гочева го прослави 40-от роденден: Не е важно колкав е кругот, туку кој е во него! (ФОТО)

Еспресо

Вељко тајно ја снимаше Цеца во автомобилот: Во еден момент гласно и викна, но погледнете ја нејзината реакција! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Гледачите уверени дека водителката испуштила гасови – Не се обиде ни да го сокрие тоа! (ВИДЕО)

Еспресо

„Ти благодариме за оваа поза“: Кајли Џенер позира гола, мажите полудеа! (ФОТО)

Васко Спасоски

Листа на филмови кои треба да ги погледне секоја жена! (ВИДЕО)

Еспресо

Коронавирусот прекинува концерти и турнеи: Мадона, Мајли Сајрус и Прл Џем откажуваат настапи

Еспресо