Брз рецепт за плескавички од компири (РЕЦЕПТ)

Пробајте, сигурни сме дека ќе ви се допаднат…

Состојки: 3 поголеми компири, 3 лажици презла, 1-2 јајца, сол, магдонос, малку црвен пипер, 3 чешниња лук, 1 главица кромид.

Подготовка: Компирот исчистете го, изрендајте го и посолете и налејте со вода колку само да го покрие. Оставете го 10-15 минути па добро процедете. Додадете го ситно исецканиот кромид и лукот, пиперот, биберот, јајцата, презлата и ситно исецканиот магдонос. Се добро измешајте.

Направете мали плескавички на дланка, извалкајте ги повторно во презла и пржете ги во масло на среден оган да заруменат. Вадете ги на хартиени брисачи кои ќе го впијат вишокот маснотија

Слични објави

Откриено што работи Меган Маркл во Канада, а еве како се нарекува себеси (ФОТО)

Еспресо

Тој е личниот фризер на дамите од семејството Заеви: Со Зорица Заева се држиме до тоа што најдобро ѝ стои! (ФОТО)

Igor

Хајди Клум во разигран пролетен стајлинг: Таа им оддржа лекција на своите помлади колешки! (ФОТО)

Еспресо

Меган Маркл и принцот Хари со совети за тоа како да се издржи во изолација за време на коронавирусот

Еспресо

Цеца побегна од Белград: Мирот го најде тука, а погледнете кој и прави друштво! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Неколку методи на Никола Тесла за зголемување на продуктивноста

Еспресо

Остави Коментар

5 × три =

Слични објави

Афера се откри пред камерите: Поранешната жена на Чарли Шин го изневери сопругот со колешка!

Еспресо

Славната Ема Томпсон ја напушти Британија: Ова е остварување на сонот кој го имав со години!

Еспресо

Највисокиот водопад во Европа: Овде има снег и во јуни! (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо

11 милиони лајкови како од шега: Кога најмладата милијардерка ќе се соблече во бикини, тоа е празник за очи (ФОТО)

Еспресо

Тие се како мали деца и во зрели години, но со исклучителни интелектуални способности: Психолошки профил на хороскопските знаци – БЛИЗНАЦИ

Еспресо

Таа позира топлес, а тој ја „фаќа“ за гради: Најпознатата бугарска старлета се опушти (ФОТО)

Васко Спасоски