Британската ријалити ѕвезда го смени личниот опис со пластичните операции! (ФОТО)

Шарлот Крозби е прославена британска ријалити ѕвезда, а беше и победничка на британскиот „Голем брат“. Телевизиската кариера ја започнала во 2011 година, а денес – 9 години подоцна оваа дама изгледа потполно поинаку.

Таа во потполност го променила својот физички изглед, па овие денови токму тоа ги заинтригира Британците, дури и повеќе од фактот дека е многу блиску до победа во планетарно популарното ријалити “I’m a Celebrity … Get Me Out of Here”.

Оваа 29-годишна девојка денес подлегна под низ естетски корекции, а тоа никогаш не го криела, повеќе пати ги зголемувала усните, љубителка е на ботоксот кој го користи за нејзината кожа да изгледа мазно и младо, а во 2016 година го оперирала и носот.

Истата година им рекла на медиумите дека корекциите ѝ биле неопходни, бидејќи се гледала себе си на телевизија и тоа ја правело несигурна.

„Да не бев на тв, никогаш не би го оперирала носот. Но, тоа кај мене предизвика недостаток на самодоверба“, признала таа.

Profimedia

 

Потоа во 2017 година таа ги корегирала градите и тоа, бидејќи тешко се носела со коментарите на сметка истита на друштвените мрежи. Сепак, во 2019 ги извадила имплантите после болки во градите.

Profimedia

 

Исто така, Шарлот предходните години често осцилирала со килограмите, но веќе подолго време е фит, а издала и две книги за вежбање и здрава исхрана.

Неодамна на Твитер започна и полемизирање околу нејзината трансформација, а мнозинството се шокирани со промената на славната Британка, која на Инстаграм ја следат повеќе од 7 милиони луѓе.

View this post on Instagram

Hello baby 😍

A post shared by Charlotte Letitia Crosby (@charlottegshore) on

„Не е ни чудо што Шарлот се плаши од банџи. Нејзините филери и ботокс може да се растурат додека паѓа“, „Оваа жена има потполно ново лице во однос на 2013“, се само некои од коментарите.

Слични објави

Карлеуша им ОДГОВОРИ НА ХЕЈТЕРИТЕ кои ја нападнаа поради костимот и ги испровоцира со НОВИ СЕКСИ ФОТКИ (ФОТО)

Igor

Хороскопски знаци на кои им е судена вечна љубов!

Еспресо

Прекрасната ќерка на „Вујо Мајсторе“ (ФОТО)

Еспресо

Зар некој може да те замени? 12 години без Тоше

Igor

Еве како изгледа денеска и со што се занимава Порториканката од „Деспасито“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Кралицата Елизабета го направи Божиќниот пудинг со синот, внукот и правнукот

Слободен печат

Остави Коментар

оне × четири =

Слични објави

Опра Винфри за љубовната врска долга 34 години: Да се омажев за него нашата љубов немаше да успее!

Еспресо

Заштедете си време: Овие фризури на мажите најмногу им се допаѓаат! (ФОТО)

Igor

Девојка била исфрлена од католичкото училиште, поради роденденска торта во боите на виножитото (ФОТО)

Еспресо

Комбинации на бои со кои секоја жена би изгледала совршено (ФОТО)

Еспресо

Моден погодок: Изберете облека, обувки и аксесоари во пастелни бои (ФОТО)

Igor

Во зачините е лекот за сите болки

Слободен печат