Битка за најмладите: Погледнете како докторите ги штитат бебињата од коронавирус (ФОТО)

Коронавирусот можеби е најопасен за највозрасните, меѓутоа вестите кои секојдневно пристигнуваат од цел свет покажуваат дека ниту најмладите не се поштедени.

Доказ за тоа е и случај забележан во Илиноис, каде бебе старо само шест месеци почина од коронавирус.

Фото: Фејсбук

Бебињата бараат посебно внимание во време на оваа пандемија, а фотографиите кои можете да ги видите во овој текст, покажуваат како тоа се прави во породилиштата во Тајланд.

Тамошните доктори на новородените момчиња и девојчиња им ставаат визири за да ги заштитат од коронавирус.

Станува збор за пластични заштитници за лице, кои ги користат и докторите и медицинските работници, изложени на опасности од честички или хемикалии додека ја вршат својата работа во време на оваа пандемија.

Фото: Фејсбук

Слични објави

„Врба“ на фестивалска турнеја во Европа и САД (ФОТО)

Васко Спасоски

НА ХАРИ ЌЕ МУ СЕ СЛОШИ: Бившиот дечко на Меган е толку сладок што го нарекуваат ШЕЌЕР (ФОТО)

Igor

Дејвид Бекам остана без коса? (ФОТО)

Васко Спасоски

Неа ја исмејувал, а Џенифер ја голтал со поглед! Анџелина Џоли бесна по скандалозното однесување на Бред Пит! (ФОТО)

Васко Спасоски

Полуголата Нивес позираше на тераса, а со своите облини ја подгреа температурата (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Ова моментално е НАЈЧИТАНАТА ПРИКАЗНА НА ПЛАНЕТАТА: Боби, те молам кажи ми, што направи пред да се ожениш со мене?!

Еспресо

Остави Коментар

Шестнаесет − 7 =

Слични објави

Раде Шербеџија откри како со сопругата ги поминуваат деновите во самоизолација

Еспресо

Еликсир од лимон и куркума кој ќе го препороди вашето тело

Igor

Меланија Трамп ги разлути твитерџиите: Белата куќа побрзо го изгради тенискиот терен отколку што ги тестираше луѓето за корона!

Еспресо

Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер имаат причина за славење и покрај самоизолацијата! (ФОТО)

Еспресо

Легални намирници чија прекумерна употреба предизвикува халуцинации

Еспресо

Бредли Купер ја учи ќерката да вози тротинет и со еден потег ги разнежни сите (ФОТО)

Еспресо