Андријана Јаневска: Домот го светнав од подрум до таван

Како изгледа еден ден во изолација во домот на Андријана Јаневска?

Најмногу време поминува во дворот со сопругот и синовите каде што се играат игри, се прави скара, се одмора. Но, не заостануваат ниту училишните обврски на децата и нејзините работни обврски онлајн. Студиото им е во домот, па знае работно да го помине денот и дома. Новонастанатата ситуација овозможува повеќе време со семејството, но и поголема посветеност на домот,  па како и сите домаќинки и таа чисти од подрум до таван.

-Наутро, вежбам вежби околу 30 минути, потоа појадувам, па пијам кафе. Среќа, периодов се погоди сончев, па скоро цел ден го поминуваме во двор. Со децата играме друштвени игри, со сопругот правиме скара во двор, и се разбира, ги почитуваме препораките. Со поголемиот син Димитар (8) ги завршуваме обврските за на училиште, бидејќи наставничката ни задава секојдневни задачи. Како сите домаќинки, домот го светнав од таван до подрум. Бидејќи студиото се наоѓа во нашиот дом, дел од времето одвојувам и за работа. На студентите од ФМУ им делам задачи онлајн, и на тој начин гледаме колку можеме побезболно да го пребродиме овој период. Слободното време најмногу го користам за вежбање шах, во моментов онлајн со мојот тренер Орце Данчевски. Навечер гледам серија на ХБО.

Андријана порачува:

-Седиме дома и не излегуваме, а доколку мора, носиме заштитна маска и ракавици. Мора да бидеме одговорни и совесни за што побргу да помине овој непосакуван период за сите нас.

А еве и интересен предлог што би можеле да правите со своите деца во деновите на изолација. Замесете тесто и правете фигури развивајте ја нивната креативност. Потоа нека ги обојат како што ги замислуваат.

Александра Велинова

Слични објави

Модната недела во Њујорк почна во голем стил: Колекцијата на „Каролина Херера“ го одзема здивот (ФОТО)

Еспресо

Девојко, имаш чиста десетка за стајлингот! (ФОТО)

Igor

Бело минијатурно бикини и мускули по цело тело: Полудеа мажите, но и жените по оваа фотка на Џеј Ло! (ФОТО)

Еспресо

Тереза Кесовија се враќа на сцената: Ова едноставно не сакав да го пропуштам (АУДИО)

Еспресо

Длабоко деколте, шлиц, проѕирен корсет: Синоќа црвениот тепих го запалија НАЈФАТАЛНИТЕ жени (ГАЛЕРИЈА)

Igor

Џастин Бибер ги запрепасти фановите со оваа фотографија! (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

20 − пет =

Слични објави

За блескаво чист дом потребни ви се само овие 3 евтини и едноставни состојки

Еспресо

Ванеса Брајант поднесе тужба против компанијата која е сопственик на хеликоптерот во кој загинаа Коби и Џиџи!

Еспресо

Македонец смисли начин како да ги употреби залихите на тоалетна хартија за коцкарски цели (ВИДЕО)

Еспресо

Манeкенката ја изгуби битката со болеста: Почина во 30-та година од животот

Слободен печат

Честитката на Вилијам и Кејт упатена до Меган Маркл ги разбесни фановите (ФОТО)

Igor

Највкусниот десерт на Балканот: Еве како сами да си направите ТРИЛЕЧЕ!

Васко Спасоски