-1.2 C
Скопје
07:27 - 30 март, 2023

Славната двојка се разведува, а беа во брак 20 години – познатиот тапанар бил жив фатен со друга жена

По 20 години брак, славната двојка Тони Колет и Дејв Галафаси се разведуваат откако тапанарот беше фатен од папараците како се бакнува со помлада жена на плажа во Сиднеј.

Популарниот тапанар беше фотографиран во страсна прегратка со Шенон Иган, киропрактичарка од Австралија. Новопечената двојка уживала, сурфајќи и сончајќи се на плажа, очигледно мислејќи дека никој нема да ги види.

Британски „Дејли мејл“ објави фотографии од Галафаси како се бакнува со непозната жена на плажа во Австралија.

„Објавуваме дека се разведуваме. Се согласуваме со оваа одлука и со почит се разделуваме. Нашите деца се од најголема важност за нас и ние ќе продолжиме да напредуваме како семејство, иако во поинаква форма. Благодарни сме за просторот и љубовта што ни ги давате додека поминуваме низ ова. Големо благодарам“, објави парот.

 

Слични објави

Џереми Ренер низ солзи зборува за страшната несреќа: „Избрав да преживеам, си велев дека тоа нема да ме убие“

Еспресо

Поранешната сопруга на Доналд Трамп била под истрага на ФБИ – Ивана Трамп осомничена за шпионажа

Еспресо

(Фото) Папата Франциск итно пренесен во болница, откажани се сите состаноци

Еспресо

И Фута Радуловиќ е дел од тимот во филмот за легендата Џеј Рамадановски

Еспресо

Илон Маск и група научници бараат шестмесечен прекин на обуките за вештачка интелигенција – можни се злоупотреби

Еспресо

Попоски најавува убави сончеви денови, еве кои

Еспресо
Се вчитува....