-3.2 C
Скопје
23:41 - 8 февруари, 2023

Сите го очекуваат со нетрпение филмот „Балерина“ – жената која бара одмазда

„Џон Вик: Поглавје 4“ ќе пристигне во кината наскоро.Сепак, американските медиуми јавуваат дека холивудскиот миленик Кијану Ривс е возбуден поради друг проект.

Појавувајќи се на настанот CCXP во Бразил, 58-годишниот актер сподели нови детали за претстојниот филм „Балерина“, кој всушност е спин-оф на „Џон Вик“.

Дејствието на „Балерина“ ќе се врти околу ликот кој го глуми Ана де Армас и ќе ги следи погледите во поголемиот свет на убијци, кој „Џон Вик: Поглавје 3“ накратко го навести во неколку сцени.

Таа е жена која бара одмазда. Некој го убил нејзиниот татко. Кој би можел да биде тоа? И така, тоа е нејзиното патување за да го разбере своето минато,“ објасни Ривс.

„Таа го изгубила својот татко на млада возраст, а всушност не знае што се случило. Некој влегол во куќата и го убил татко ѝ, а тој имал тетоважа. И како што знаеме во „Џон Вик“, ако имате тетоважа, нешто се случува“, сподели Ривс на панелот.

Ривс, исто така, откри дека е само спореден лик во филмот. Покрај Ривс се враќаат Јан Мекшејн и Ленс Редик како Винстон и Харон.

„Во филмот сум неколку секвенци“, објасни Ривс.

Сценариото е одлично, и приказната е одлична. Со нетрпение го очекуваме.“

Слични објави

(Фото) Нашата Тијана Петреска се враќа со титула од светскиот избор за најубава студентка

Еспресо

(Фото) Мадона во нејзин стил се пресмета со зајадливите коментари – „Поклонете се кучки“

Еспресо

(Фото) Тажното писмо на Бланко со кое се извинува за скандалот на Сан Ремо: „Ве оставив во солзи како мајка ми, ме видовте кревок како дете…“

Еспресо

(Видео) Полуден пејач направи ‘ршум на Сан Ремо, ја шокираше публиката, го испратија со свирежи

Еспресо

Ѕвезите ќе им помогнат: Два хороскопски знаци многу брзо ќе ги исполнат соништата

Еспресо

Славчо Попоски: Грч студени утра, висок воздушен притисок, а еве кога ќе има мал пораст на температурите

Еспресо
Се вчитува....