-3.2 C
Скопје
00:34 - 9 февруари, 2023

(Фото) Ќерката на кралицата Ранија од Јордан се мажи: Избраникот на убавата принцеза Иман е момче со грчка крв

Од кралското семејство на Јордан пристигна најавата за свршувачката на принцезата Иман, ќерка на кралицата Ранија и кралот Абд Алах Втори, со Џамел Александар Термиотис.

Веста стигна со официјално соопштение за медиумите, но и преку социјалните мрежи. Свршувачката се одржа во вторник на 5 јули, во присуство на родителите на идната невеста, нејзините тројца браќа, принцезата Салма, престолонаследникот Хусејн и принцот Хашем и семејството на младоженецот.

„Хашемитскиот кралски двор им честита на Нејзиното Кралско Височество на принцезата Иман и на г. Термиотис во оваа прилика и им посакува среќен живот “, стои во белешката.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Queen Rania Al Abdullah (@queenrania)

Помалку формална е пораката на Ранија од Џордан за идните сопружници: „Најмила моја Иман, твојата насмевка отсекогаш била подарок на љубов што ја чувам од самиот ден кога се роди. Ти посакувам тебе и на Џамел живот полн со љубов и смеа “.

Иман е второто дете на Ранија и Абд Халах Втори и ќе биде првата ќерка на парот што ќе отиде до олтарот. Родена во 1996 година, дипломирала во Аман, а потоа ги продолжила студиите во Соединетите Држави, на Универзитетот Џорџтаун во Вашингтон, ист избор како и нејзиниот постар брат Хусејн. Дипломирала социологија, но таа е исто така страсна за модата, следејќи ги стапките на нејзината мајка Ранија, како и нејзината помлада сестра Салма.

Дефинитивно непознат, сепак, е идниот сопруг. Досега неговото име никогаш не беше изговорено меѓу кралските познаници, знак дека, кога навистина сакате да ја задржите љубовта приватна, можете да го направите тоа многу добро, дури и ако сте дел од кралско семејство. Роден во 1994 година, Термиотис е роден во Каракас, Венецуела, и има грчка крв во неговите вени, што може да се види и од неговото презиме. По студиите за бизнис администрација, започнал да работи во финансискиот сектор во Њујорк. Тоа е сè што треба да се знае засега.

Датумот на венчавката се уште е строга тајна, но сигурно е дека прославите ќе бидат големи во Аман. Кралска венчавка одамна не е организирана.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Queen Rania Al Abdullah (@queenrania)

Слични објави

(Фото) Нашата Тијана Петреска се враќа со титула од светскиот избор за најубава студентка

Еспресо

(Фото) Мадона во нејзин стил се пресмета со зајадливите коментари – „Поклонете се кучки“

Еспресо

(Фото) Тажното писмо на Бланко со кое се извинува за скандалот на Сан Ремо: „Ве оставив во солзи како мајка ми, ме видовте кревок како дете…“

Еспресо

(Видео) Полуден пејач направи ‘ршум на Сан Ремо, ја шокираше публиката, го испратија со свирежи

Еспресо

Ѕвезите ќе им помогнат: Два хороскопски знаци многу брзо ќе ги исполнат соништата

Еспресо

Славчо Попоски: Грч студени утра, висок воздушен притисок, а еве кога ќе има мал пораст на температурите

Еспресо
Се вчитува....