Зимска маска од портокал за здрава и блескава кожа

Се што ви е потребнo за најдобра нега на кожата се наоѓа во вашата кујна…

Овој пат ви претставуваме едноставен рецепт за маска за кожа од портокал кој ќе направи чудо за вашата кожа.

Потребни ви се – портокал и брашно.

Исцедете сок од портокалот па потоа помешајте две лажици брашно со две лажици сок од портокалот. Маската нанесете ја на чисто лице и оставете ја да делува 20 минути. Лицето измијте го со топла вода.

Оваа маска особено ќе им одговара на оние кои имаат масна кожа. Употребувајте ја оваа маска еднаш неделно.

Слични објави

Карлеуша се пофали со стомачните мускули: Тијана Дапчевиќ и Јелена Розга се воодушевија! (ФОТО)

Еспресо

Сеќавање на омилената принцеза: Грејс Кели, музата на Хичкок заробена во златен кафез (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо

Хороскоп за 23 јануари – Еве што ве очекува овој четврток!

Еспресо

Велат дека не успеала да го преболи Винсент Касел: Моника Белучи откри како изгледал нивниот брачен живот

Еспресо

Цеца би ја запалила оваа фотка: Пејачката позира во младоста, а на едната града има тетоважа (ФОТО)

Васко Спасоски

Што предвидува Нострадамус за 2020 година: Монархот „кој најдолго владее ќе умре“

Слободен печат

Остави Коментар

12 − 2 =

Слични објави

НАШ ПРЕДЛОГ ЗА ФИЛМ: „The Gentlemen“ е криминалистичко акционо остварување кое вреди да се погледне!

Еспресо

ГО НЕМАШЕ 2 МЕСЕЦА: Ова е првата објава на Сергеј по апсењето на Боки 13

Igor

Дневна доза: Производи кои го спречуваат стареењето

Еспресо

Адел е кралица! Погледнете колкав бакшиш му оставила на келнерот за Нова Година (ФОТО)

Васко Спасоски

Криси Тајген без „влакна на јазикот“ му упати порака на американскиот потпретседател! (ФОТО)

Еспресо

Инфектолог открива дали можеме да се заразиме со коронавирус при капење во море или во базен

Еспресо