ЗБОГУМ ШТИКЛИ: Патиките го добиваат заслуженото место на тронот

Кога се во прашање формални пригоди, жените најчесто избираат чевли со висока потпетица, сандали или балетанки.

Но, кој помислуваше дека токму патиките ќе станат дел од формалниот дрес-код кај славните?

Сепак, новите модели на патики сè почесто ги гледаме на црвениот тепих, а многу познати дами решаваат да се појават во официјални пригоди носејќи ги наместо штикли.

патики
Фото Профимедиа

Слични објави

Ритуали за нега СТАРИ СО ВЕКОВИ, кои ги применуваме и денес

Igor

Страшен за гледање, Сашко Коцев запуштен и ослабен (ФОТО)

Igor

Хајди Клум ќе ви објасни како се носи ТЕКСАС од глава до пети (ФОТО)

Igor

Се за НОВИОТ ТРЕТМАН ЗА ПОДМЛАДУВАЊЕ кој засекогаш ќе го ИСФРЛИ БОТОКСОТ ОД УПОТРЕБА

Igor

Модното парче кое никогаш не заминува од мода: Најдобрите модели на малиот црн фустан! (ФОТО)

Еспресо

Шампон за коса – Еве за што се можете да го употребите…

Еспресо

Остави Коментар

два × 4 =

Слични објави

Наши миленици: ЗОИ

Еспресо

Научниците открија: Еве колку им е потребно на жените да ја „изгубат главата“

Еспресо

Модна лекција од Пенелопе Круз до сите жени: Вака се носи бело од глава до пети (ФОТО)

Igor

Ве нервираат стриите на кожата: Еве како да ги направите помалку видливи

Еспресо

ЛЕТНА МОДА: Фустанот бирајте го според температурата

Igor

Девојки, кога ќе го видите фустанот на Џесика Алба во истиот момент ќе го посакате!

Igor