Заштедете си време: Овие фризури на мажите најмногу им се допаѓаат! (ФОТО)

Има моменти кога жените сакаат да му се допаднат на некој припадник на спротивниот пол, а тогаш се трудат максимално да се дотераат, иако понекогаш и претеруваат во тоа.

Ниту раскошно исплетените фризури со многу сјајни шнолички, ни „водениот“ изглед кој наликува на неизмиена коса, во очите на мажите не поминуваат многу добро.

Повеќето мажи сакаат едноставна фризура. Негувана, малку брановидна и сјајна коса е она што најмногу го сакаат.

Значи воопшто не мора да трошоите многу време за да направите нешто спектакуларно со косата. На мажите им е важно жената да сјае одвнатре.

Погледнете кои фризури мажите најмногу ги сакаат.

Instargam

Девојката со ваква фризура им изгледа како да сака да излезе на состанок и да се забавува.

Image result for annalynne mccord

Оваа фризура е секси за мажите бидејќи ги тера да мислат на нивните омилени активности во креветот.

Image result for celebs with tragus piercing
Instagram

Овој стил е „покана“ за мажите бидејќи девојка со ваква фризура ги предизвикува покажувајќи го својот врат.

Image result for drew barrymore umbre profimedia

Косата во две нијанси е магнет за мажите, според припадниците на посилниот пол таа е израз на нејзината личност.

 

Image result for jessica alba

Оваа фризура дава импресија на целосна самодоверба, а тоа за многу мажи е атрактивно.

 

Слични објави

Инфлуенсерите и туристите „полудеа“ по скалите од филмот „Џокер“!

Igor

Вашето лице изгледа уморно и вашата кожа нема сјај? Оваа маска ќе го реши вашиот проблем!

Еспресо

Стилизирани на овој начин, бермудите можете да ги носите насекаде: Елегантни и шик за секоја прилика! (ФОТО)

Еспресо

Сензуална и софистицирана нова лимитирана колекција на Ивана Кнез

Igor

НЕ МЕ СЛИКАЈТЕ! Бебето Луна стана хит на интернет – погледнете зошто! (ФОТО)

Васко Спасоски

МАЛИ ЖЕНСКИ ТАЈНИ: Овие нешта скоро секоја девојка ги премолчува пред новото момче

Igor

Остави Коментар

12 − три =

Слични објави

Џенифер Анистон е фраерка во црна модна комбинација

Igor

ГРОЗЈЕТО штити и од најтешките болести! Може да го препороди вашето тело!

Igor

Вистинско време за дневна доза витамин Ц

Igor

ВОЛШЕБНА КОМБИНАЦИЈА: Три одлични причини зошто да измешате мед и цимет

Igor

Излегува книгата која РОБЕРТ ДЕ НИРО НЕ САКА ДА ЈА ПРОЧИТА – Не знаев дека татко ми е хомосексуалец, мајка ми ми кажа!

Igor

Шарлиз Терон блесна во фустанот на „Диор“: Го шиеле 1.200 часа! (ФОТО)

Igor