Заборавете на силиконите: Трик за природни и задебелени усни

Голем број девојки денес се подложени на пластични операции и зафати, инјектираат хијалуронска киселина и филери…

Но, не мора да потрошите илјадници евра за силикони и подобар изглед на усните. Се што Ви треба го имате во Вашиот дом! Предлагеме мал трик што ќе Ви даде ефикасен изглед на усните за една минута.

Тајната се состои во следното:

  • Пилинг за усни
  •  Водоотпорен молив што одговара на Вашата боја на усните, односно за една нијанса потемен.

Навлажнете ги усните со малку вода и масирајте ги, со што ќе добиете ефект на задебелени усни.

Направете сами пилинг:

  • Измешајте шеќер, мед и кокосово масло.

Измасирајте ги усните со состојките, потоа исушете ги и исцртајте ги со моливот.

За целосен ефект, лесно поместете го моливчето над работ на усните. На крајот додадете сјај за усни и веќе сте подготвени за излегувањето.

Слични објави

Префинета француска пунџа: Направете си фризура за само 6 минути (ВИДЕО)

Еспресо

Најлудиот рекордер на светот: Четири часа целата глава му била покриена со пчели!

Еспресо

Ќе станете љубоморни – Ѕирнете во гардероберите на славните дами (ВИДЕО)

Еспресо

На прагот на 40-те исфрлете го ова од вашиот несесер!

Еспресо

За дами од 20 до 50 години: Ако сте вака облечени, изгледате феноменално! (ФОТО)

Васко Спасоски

Модни грешки кои прават да изгледате непрофесионално на работа

Igor

Остави Коментар

дваесет + седум =

Слични објави

Блуза која ќе го одбележи крајот на летото и почетокот на есента: Хит модел кој одговара на се (ФОТО)

Igor

Првата дама на САД не штеди – Меланија Трамп заблеска во прескап фустан! (ФОТО)

Igor

Боење на косата по природен пат: Предностите од употребата на К’на

Еспресо

Прекумерно се потите за време на топлите денови – Еве како да го спречите тоа!

Еспресо

Лубеница во летото: Хидрирана кожа и негувано лице

Теодора Циклевска

Нема да верувате! Постои интересна причина поради која Фиби од „Пријатели“ морала да има сестра близначка

Еспресо