За да бидете во тренд набавете си некои од овие ОЧИЛА ЗА СОНЦЕ

Денес е меѓународниот ден на очилата за сонце кој ширум светот се обележува со акции кои ја потенцираат важноста на носењето очила за сонце.

За да бидете во тренд и да видите кои очила се носат оваа сезона, доволно е да ѕирнете на Инстаграм и ќе видите дека ова лето голем хит се очилата со дебели рамки и необични бои.

Се носат модели со чудни облици, од коцкести, хексагонални до срцевидни.

Ретромоделите се уште во тренд, но оваа година стаклата им се со невообичаени бои.

Слични објави

Сè беше добро додека не се заврте со грбот кон фотографите: Фустан како од бајка, а под него… (ФОТО)

Еспресо

Натали Портман на црвениот тепих прошета во целосно проѕирен фустан (ФОТО)

Igor

Македонски убавици! Бисера и Ангела од Кина и Турција се враќаат со титули! (ФОТО)

Igor

Удобни и шик: Ова се единствените панталони кои ви требаат летово! (ФОТО)

Еспресо

Дали ќе ја препознаете оваа прекрасна жена? (ФОТО)

Igor

Лима како за на плажа, Ратајковски во фустан-чорапа, Сијара полугола… Ѕвездите кои доминираа на забавата по повод доделувањето на Оскарите

Еспресо

Остави Коментар

17 − 9 =

Слични објави

Триковите на Мерилин Монро за изгледот на нејзината „свилена“ кожа!

Igor

Напиток за комплетна регенерација на телото

Igor

Шарлиз Терон блесна во фустанот на „Диор“: Го шиеле 1.200 часа! (ФОТО)

Igor

СОВРШЕНА ВЕНЧАНИЦА: Овој модел ѝ стои на секоја невеста, без разлика на обликот на телото (ФОТО)

Igor

Кендал Џенер фати уште една НБА ѕвзеда, фановите бесни! (ФОТО

Васко Спасоски

Меланија Трамп засенета од својата 74-годишна мајка (ФОТО)

Igor