Во тренд е џиновски цвет!

Тренд во светот е модниот детаљ цвет и тоа што е можно поголем. Без оглед дали е направен од ткаенина или од пластика, со него ќе го комплетирате изгледот. Истакнете ја пунџата или убавината на пуштената коса. Закачете го околу вратот наместо ѓердан. Ставете го на прерамката на фустанот. Или како што предлагаат модните креатори – украсете го со нив појасот на панталоните, здолништето, фустанот…

Поедини примероци се толку впечатливи што освен нив нема да ви биде потребен друг моден детаљ. Сепак, дизајнерите сметаат дека нема да претерате ако еден цвет ставите околу вратот, а со друг го разубавите пределот околу половината.

А доколку сакате да го следите трендот на поедноставен начин, најдобро е да набавите чанта во форма на цвет.

Слични објави

Интересни трикови – За што се можете да ја употребите пената за бричење?

Igor

Аделина Тахири, жена со префинет стил (ФОТО)

Igor

ЛАДЕН СЕНДВИЧ: Десерт кој мора да го пробате

Igor

Прекрасна вечера со магичен вкус: Пита со спанаќ која ќе ја сонувате (РЕЦЕПТ)

Igor

Стајлинг кој има посебна причина: Еве зошто Кејт Мидлтон ја облекува принцезата Шарлот во исти фустанчиња (ФОТО)

Igor

Домашен трик кој ќе ви ги избрише темните кругови околу очите за само 15 минути (РЕЦЕПТ)

Igor

Остави Коментар

5 − оне =

Слични објави

Сите ја правиме оваа грешка кога вариме пченка

Igor

Мини диета – За само 3 дена намалете 3 килограми

Igor

Сакате да изгледате софистицирано по 50-та? Облечете се како Меланија Трамп – Точките секогаш се во мода! (ФОТО)

Еспресо

И нема рамна: Беспрекорното издание на Меланија Трамп! (ФОТО)

Igor

Ријана ја прошета најмалата торбичка во светот (ФОТО)

Igor

Дали ќе ја препознаете оваа прекрасна жена? (ФОТО)

Igor