Вера Венг ја откри тајната за нејзината витка линија во седмата деценија: Коктели, работа и спиење!

Славната дизајнерка Вера Венг го шокираше светот со својата витка линија. Иако има 70 години, таа плени со своите витки нозе и рамен стомак, поради што многумина мислат дека станува збор за 20-годишна девојка.

Instagram

Венг последните неколку недели објавува фотографии од изолација и самата си ја рекламира колекцијата. Но, невозможно е да не го забележите и нејзиниот изглед.

Instagram

Една обожавателка ја замолила за совет. Таа ја прашала како може да се постигне совршено рамен стомак, каков што има и самата дизајнерка.

Венг одговорила: „Работа, спиење, коктел со вотка и не премногу излагање на сонце“.

Instagram

Нејзината исхрана се состои од многу намирници кои не важат за здрав животен стил. Таа сака, пица, крофни и чипс. За InStyle во 2016 година открила дека нејзиниот доручек најчесто е омлет, тост, сланина и пудинг од ванила, јаде пилешка супа и многу зеленчук, а за вечера бира кинеска храна.

Instagram

Во детството таа се занимавала со уметничко лизгање и била многу успешна, но не е тајна дека не сака да вежба. Единствено нешто во кое понекогаш ужива е голфот.

Слични објави

Омилената актерка на машката популација: Лидија Вукичевиќ гола во џакузи си игра со сапуницата! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Брз јорган-колач

Еспресо

Ова се трите фази на љубовта!

Еспресо

Тестовите позитивни! Принцот Чарлс има коронавирус!

Еспресо

Коронавирусот продолжува да прекинува концерти: И „Rolling Stones“ ја откажаа летната турнеја (ФОТО)

Инстаграм

За експертите модна катастрофа, а за Кание модна икона! (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

2 × четири =

Слични објави

Патот до престолот на Ријана: Од улична продавачка до најбогата пејачка (ФОТО)

Еспресо

Синот на Синди Крафорд оди на лекување од дрога! (ФОТО)

Слободен печат

Џастин Бибер се расплака на сред интервју и изјави дека сака да ја заштити Били Ајлиш (ВИДЕО)

Еспресо

Мина Костиќ за првата средба со Брена: Ме праша од каде сум и ми кажа да ѝ донесам 40.000 марки!

Васко Спасоски

Се оженила за актерка, а „тешка е“ 450 милиони долари. Елен Деџенерис има страшно минато!

Васко Спасоски

Никогаш нема да погодите што се наоѓаше во чантата на младата актерка! (ФОТО)

Еспресо