Удобни и шик: Ова се единствените панталони кои ви требаат летово! (ФОТО)

Незаборавните килоти ги носеле најпрво мажите во Франција, пред неколку векови, како долен веш, а потоа тие станале и дел од „надворешната“ облека, за подоцна овие широки панталони со карактеристични ногавици да се преселат во женската мода!

Профимедиа

Низ историјата биле и пошироки и потесни, ногавиците били прицврстени со копчиња или раширени како ѕвонарки. Денес тие се главно широки модели со отворени ногавици, така што потсетуваат на здолниште, најчесто бидејќи се прават од лелеави и лесни материјали.

Профимедиа

Погледнете како славните дами ги носат овие модели и побарајте ја вашата инспирација – можеби ќе успеете да ја направите најдобрата летна модна комбинација досега!

Профимедиа
Профимедиа
Профимедиа
Профимедиа
Профимедиа
Профимедиа

Слични објави

Почина славното момче од серијата „Дадилката Мекфи“: Рафаел го напушти овој свет на само 26 години (ФОТО)

Васко Спасоски

Кралските деца ги поддржаа британските здравствени работници

Еспресо

Шест начини како со стил да носите марама во коса! (ВИДЕО)

Еспресо

Селфи по породување кое стана хит, ќе ви стане јасно кога ќе ја видите целата слика (ФОТО)

Еспресо

Популарниот пејач прозборува за ужасното искуство: Немаше никого во близина, а потоа ми извадија нож!

Еспресо

Како Ковид-19 влијае на животната средина и загадувањето? (ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

3 × три =

Слични објави

За да бидете во тренд набавете си некои од овие ОЧИЛА ЗА СОНЦЕ

Igor

Модната икона Коко Шанел во слободно време била нацистички шпион!

Слободен Печат

КОЛИНДА ОБЛЕЧЕ ТЕСЕН КОЖЊАК, РЕГИОНОТ ВО ДЕЛИРИУМ: Погледнете како изгледаше хрватската претседателска! (ФОТО)

Igor

Минималистичка едноставност: Бела боја за романтичен и женствен изглед

Igor

Хуманост на дело: Опра Винфри донира 10 милиони долари во борбата со коронавирусот

Еспресо

Играта која сите сте ја играле барем еднаш, денес слави 20-ти роденден!

Еспресо