Стилизирани на овој начин, бермудите можете да ги носите насекаде: Елегантни и шик за секоја прилика! (ФОТО)

Погледнете како нашите омилени трендсетерки ги комбинираат бермудите ова лето…

За некои од нас, бермудите се уште се резервирани само за лежерни и спортски комбинации, но се чини дека трендесетерките за ова парче буквално полудеа летово.

Трендсетерките обожаваат бермуди со должина до колената, како и опуштени минималистички кроеви, а еден од омилените додатоци за бермудите е предимензионираното сако, што ја прави секоја комбинација уште поелегантна.

Бермудите изгледаат одлично и во комбинација со класични бели кошули,како и со кошули со пуфракави, но и на кои други начини се носат дознајте во продолжение…

Фото: Инстаграм
Фото: Инстаграм
Фото: Инстаграм
Фото: Инстаграм
Фото: Инстаграм
Фото: Инстаграм
Фото: Инстаграм
Фото: Инстаграм

Слични објави

За секоја пофалба: Вака изгледа Деми Мур на 57 години без шминка! (ФОТО)

Еспресо

Хороскоп за 1 јули: Бидете она што сте и сѐ ќе биде добро

Еспресо

Првиот супермодел, Марион Морхауз: Индијанско потекло, топли, кафени очи и остри црти на лицето (ФОТО)

Еспресо

Се враќа во мода најомразениот тренд од 2000-та година! (ФОТО)

Еспресо

Како вашите бели чорапи постојано да бидат бели? Ова е трикот за кој илјадници луѓе велат дека функционира!

Еспресо

Дали сте доволно храбри за овој тренд? Мажите сигурно ќе бидат воодушевени (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

20 − шест =

Слични објави

Не им одолеаа ниту славните дами: Во овие панталони секоја жена изгледа витко! (ФОТО)

Еспресо

Од фантастични до бизарни: Модни креации од доделувањата на Оскарите кои сите ги паметиме! (ФОТО)

Еспресо

Мода за време на корона: Како да изгледате одлично, а истовремено да се заштитите од вируси! (ФОТО)

Еспресо

Светот збудале по новиот трик против комарци – Еве како конечно да се спасите од нив! (ВИДЕО)

Еспресо

Тексас јакната со крзно е апсолутен хит (ФОТО)

Еспресо

Жените низ цел свет секојдневно го прават тоа, а на Кејт Мидлтон и на Меган Маркл им е забрането (ФОТО)

Igor