СЛОБОДЕН ПЕЧАТ ве носи на шопинг во Рим

Високата мода во Рим е сместена во трите паралелни улици во близина на Piazza de Spagna. Таму ќе ги најдете бутиците на големите италијански дизајнерски куќи.

Интересно е што трговците порано во Via Condotti го наплатувале дури и влегувањето во продавницата!

Секако, денес не е така, во сите бутици сте добредојдени иако немате намера нешто да купите.

Слични објави

Првото доделување на Оскари траело 15 минути, првиот Оскар му е доделен на нем филм (ФОТО)

Еспресо

Кралицата Елизабета е вознемирена: Се разведува нејзиниот омилен внук (ФОТО)

Еспресо

Дефинитивно нема посекси пејачка од Милица на српската естрада: Погледнете само како се дотерала за настап! (ФОТО)

Васко Спасоски

Ана Николиќ покажа како намалила повеќе од 50 килограми (ВИДЕО)

Еспресо

Џорџ и Амал Клуни повеќе не живеат заедно: Не можат да се согласат поради една причина!

Еспресо

Ова е моментално најгледаната серија во светот!

Слободен Печат

Остави Коментар

два + седум =

Слични објави

Ова се трите величествени мириси: Избрани најдобриот машки, женски и унисекс парфем за 2019 година

Слободен печат

Европа во изолација: Пусти улици во Скопје, Барселона, Белград, Париз, Лондон, Рим… (ФОТО)

Еспресо

Кристен Стјуарт би сакала да е жена-мачка во филмот за Бетмен!

Слободен Печат

Не ви оди? Овие 5 знаци се показател дека го трошите животот на погрешни работи!

Еспресо

Научно докажано: Доколку имате миленик вие сте добар човек!

Еспресо

Стела Меккартни не враќа во 80-те!

Слободен Печат