Сите полудеа по овој тренд! (ФОТО)

Претходните неколку години доминираа плетени работи во неутрални бои и заслужено го стекнаа статусот на безвременска мода.

Сепак , со влагањето во новата деценија, време е за мало помрднување од старите трендови и испробување на некои нови, малку похрабри кои ќе ви ја разбудат имагинацијата.

Еден од тие трендови се плетените работи во виолетова боја, кои се како што пишува Who What Wear, нов голем моден хит.

За тоа сведочат и модните „експерти“, популарните трендсетерки кои виолетовите плетени џемпери веќе ги вклопиле во својата гардероба.

Освен во зимски, плетените работи во оваа боја ќе се носат и во пролетните денови, а покрај впечатливата боја, многу е лесно да се комбинираат.

Слични објави

Синот на Боб Марли ќе настапи на „Д Фестивал“

Слободен Печат

Наоми: Прва признав дека сум зависник од алкохол и дрога, ни сега не водам чист живот! (ФОТО)

Igor

Погледнете која македонска пејачка си ја бојадиса косата како Зорица Брунцлик (ФОТО)

Васко Спасоски

По 61 година разјаснета мистериозната смрт на планинарите на Урал (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо

Погледнете кога ќе биде погребан Коби, неговата ќерка и останатите загинати од хеликоптерската несреќа!

Васко Спасоски

Што мора да знаете ако страдате од хемороиди

Еспресо

Остави Коментар

5 × 5 =

Слични објави

ПАДНА ОДЛУКА: МТВ го избра нашиот евровизиски преставник (ФОТО)

Еспресо

Ана Николиќ во секси боди и провокативна поза го крева притисокот на своите машки обожаватели! (ФОТО)

Еспресо

Запознајте ја Калпија: Реконструирано лицето на жената која живеела пред 7.500 години

Еспресо

Откриено со кого вечерале Меган и Хари по „самитот на милијардерите“, а можно е да бидат дел и од доделувањето на Оскарите!

Еспресо

Најлошите денови за секој хороскопски знак во 2020: Погледнете кој е вашиот

Теодора Циклевска

Со уметност против корона: Ентони Хопкинс компонираше валцер, а сега покажа и како слика (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо