Шерлиз Терон како божица од глава до пети во златно! (ФОТО)

Според многумина една од најубавите жени на светото е 44-годишната Шерлиз Терон, која плени со секое свое појавување на црвениот тепих.

Во изданието во кое се појави на настанот Costume Designers Guild Awards никако не можеше да помине незабележано. Актерката за свеченото доделување на наградите искомбинирала блескав, потполно слатен стајлинг во кој изгледа боженствено.

View this post on Instagram

O look de @charlizeafrica confirma: as tiaras acolchoadas continuam em alta! As tiaras voltaram a enfeitar os penteados das fashionistas, e não tem prazo para saírem de rotação. Ontem à noite (28.01) no Costume Designers Guild Awards em Los Angeles, Charlize Theron provou que o acessório pode ser o complemento perfeito para um look de festa em versão combinadinha: a bordo de um look exclusivo @louisvuitton todo dourado, a atriz finalizou o penteado com uma tiara acolchoada exatamente do mesmo tecido do vestido – e coberta pelo mesmo bordado. Finalizando o look, a maquiagem dourada reforçou a mensagem: brilho nunca é demais! . Fonte: Vogue . #tiaras #acessóriosdemoda #louisvuitton #tendências2020 #clubevitrinne

A post shared by Clube Vitrinne 💍 (@clubevitrinne) on

Во долгиот златен фустан со светки и со исто такво венче за коса, Шерлиз просто блескаше, додека ласкавиот ситена крој и тенок ремен на струкот ја нагласија нејзината витка и женствена фризура. Впечатокот не го расипале ниту ризичното деколте ниту пак нагласените рамена.

Со бојата на фустанот и венчето, таа ја усогласила и шминката, поточно златна сенка и кожа-боја кармин со суптилен златен сјај, додека обетките биле во сребрена боја.

Ова е и мало отстапување од нејзините вообичаени модни избори за црвениот тепих, бидејќи до сега воглавно беше верна на сребрените фустани, но како русокоса, одлично и прилега златната боја.

Слични објави

Досега никој не знаеше како изгледаат: Кејт Мидлтон и принцот Вилијам објавија фотографии од нивните работни соби

Еспресо

Жени уживаjте! Кијану Ривс ги соблече гаќите на плажа, а папараците го уловија (ФОТО)

Еспресо

Во домот на Андрија Милошевиќ е ЕКСТРА ЗАБАВНО, ова е неговиот совет против досадата во домот (ВИДЕО)

Еспресо

Пејачката по обвинувањата: НЕ СУМ УБИЕЦ, јас сум само СЕВЕРИНА

Igor

Викторија Бекам во кругот на најмилите го прослави 46-от роденден

Еспресо

Сопругот на Карди Би ја молел поранешната девојка да имаат секс додека раперката била бремена: „Те молам за последен пат…“ (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

шест + седумнаесет =

Слични објави

Хороскоп за 16 мај – Погледнете каква ќе ви биде оваа сабота…

Еспресо

Обојте ги тмурните денови: Тренд кој оваа есен ќе ја направи весела! (ФОТО)

Igor

Нема теорија во овој страшен лик да го препознаете едниот од најубавите актери на светот! (ФОТО)

Еспресо

Бело минијатурно бикини и мускули по цело тело: Полудеа мажите, но и жените по оваа фотка на Џеј Ло! (ФОТО)

Еспресо

Која е подобра за вас? Клучни разлики меѓу платнените и хируршките маски

Еспресо

Помагаат белите дробови побрзо да закрепнат – Вежби што треба да ги прават пациентите со ковид-19

Еспресо