Селена Гомез во хипнотизирачки панталони! (ФОТО)

Панталоните со широки ногавици, така наречени „палазо“ крој, никогаш не излага од мода и секогаш е сигурен избор за свечени, но и лежерни прилики. Тоа дека можат да бидат и вистинска мамка за погледи, докажа Селена Гомез со стајлингот со кој се пофали на својот инстаграм-профил.

Пејачката објави фотографија на која позира на задно седиште од автомобил во беж капут, обична црна маица и хипнотизирачки златни палазо панталони кои го поправаат целиот нејзин стајлинг.

View this post on Instagram

Well..

A post shared by Selena Gomez (@selenagomez) on

Сјаен спој на класика и стејтмент парче, а иако е поприлично лежерен, во овој стајлинг сигурно би можела да украде погледи и на некои свечени холивудски случувања.

Селена аутфитот го пополнила со наочари за сонце во ретро облик, а додатна доза на ретро стилот и дала и нејзината нова фризура со моментално многу популарните „curtain“ шишки кои ги прослави Бриџит Бардот.

Слични објави

Атиџе ѝ ја предвиде иднината гледајќи ѝ на кафе на Сара Џесика Паркер

Еспресо

Не го чувајте лакот на ноктите повеќе од 5 дена! Може сериозно да ви ги оштети ноктите

Igor

Џенифер Гарнер и Рене Зелвегер на колешките им покажаа што е харизма (ГАЛЕРИЈА)

Igor

Благодарение на неверојатниот изглед Наташа Ли стана една од најпознатите Русинки на светот! (ФОТО)

Еспресо

Том Круз сè уште е во карантин во Италија

Еспресо

Џенифер Лопез на оригинален начин го честиташе Божиќ: Фановите ја коментираа позата (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

три × 1 =

Слични објави

Девет работи кои се строго забранети во Русија и никако не смеете да ги правите во оваа земја!

Еспресо

Сузана Гавазова не ги заборава своите обожаватели: Ги почести со секси-фотка!

Васко Спасоски

Вака се сака своето момче: Погледнете какво изненадување му приреди Антониа на Иван (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Сте се запрашале зошто скоро секогаш похуваното месо го подготвувате лошо? Ова се петте грешки што најчесто ги правите!

Васко Спасоски

Идрис Елба обвинет од јавноста дека лаже за неговото заразување со коронавирусот!

Еспресо

Татко и син ја негуваат фолк музиката: Разговор со Николче Тасев од бендот „Генерација 2“

Михаило Донев