Посексипилен костим за капење не постои! Дали би платиле 150 евра за цела плажа да гледа во вас? (ФОТО)

Провокативните костими за капење се само за храбрите дами.

Една од омилените австралиски дизајнерки на костими за капење Карен Харли не престанува да го изненадува светот со своите провокативни модни парчиња.

Имено провокативниот Slash set костим за капење на креаторката Карен Харли е причина што оваа дама го привлекува целото внимание на светската јавност.

Дводелниот костим за капење се состои од гаќички и топ кои од напред изгледаат како и секој друг модерен костим за капење, но кога ќе се завртите, позадината е фантастична.

Верувале или не, бикинито по кое полудеа трендсетерките ширум светот чини околу 150 евра.

Карен вели дека ова бикини е наменето за дамите во 20-те и 30-те години и за оние кои се самоуверени и знаат што сакаат.

https://www.instagram.com/p/BoqQkxVBFzS/?utm_source=ig_embed

Нема сомнеж дека ваквиот дизајн ги поместува границите, но токму познатите личности се тие кои го вивнаа овој модел во облаците.

Иако е крај на летото, се уште може да го искористите, а веруваме дека и наредната година ќе биде меѓу првите избори на оние кои држат до својот стил.

Слични објави

ЛЕСЕН, СОЧЕН И ОСВЕЖУВАЧКИ: Мраморен колач со БОГАТ фил од ЈАГОДИ (РЕЦЕПТ)

Igor

Изедначете го тенот и намалете го црвенилото: Маската од овие две состојки прави чуда за кожата!

Igor

Совршеното есенско издание на Кејт Мидлтон кое може да си го дозволи СЕКОЈА ДАМА (ФОТО)

Igor

Сопругата на Ким Џонг Ун е жена без минато: На неа тренира дисциплина, а мора да ги трпи и неговите љубовници

Слободен печат

Андријана Јаневска: Домот го светнав од подрум до таван

Александра Велинова

Џорџина Родригез: Како продавачката со месечна плата од едвај 300 евра стана гламурозна инфлуенсерка (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

5 × пет =

Слични објави

Торбичка наместо појас: Трендсетерките ширум светот полудеа по овој нов тренд! (ФОТО)

Еспресо

Модни грешки кои прават да изгледате непрофесионално на работа

Igor

Најскапиот џемпер на светот! (ФОТО)

Igor

КРАЛИЦАТА НЕ ШТЕДИ: Раскош во Бакингемската палата за посетата на Трампови (ФОТО)

Igor

8.000 луѓе на чај кај КРАЛИЦАТА ЕЛИЗАБЕТА: Ѕвезда на ова случување беше КЕЈТ МИДЛТОН проверете ЗОШТО (ФОТО)

Igor

Фустани кои го заземаа модниот трон: Еве кои модели ќе владеат на улиците (ФОТО)

Igor