Пенелопе Круз мами воздишки во фантастичен цветен фустан! (ФОТО)

Кога и да се појави Пенелопе Круз на црвениот тепих ги краде сите погледи, а ништо поинаку не беше ни на доделувањето на Goya наградите во Малага, Шпанија.

45- годишната актерка за доделувањето го носеше едниот од најубавите цветни фустани кои критичарите некогаш го виделе.

Раскошниот и полупроѕирен фустан со 3Д виолетови цветови и листови, направен е од модната куќа Ralph & Russo, чии обожавателки се славните војвотки Меган и Кејт.

Пенелопе изгледот го пополнила со соодветен накит, поточно златни обетки и прстен со рубин, а покрај гламурозниот стајлинг направила и гламурозна пунџа со пуштени прамени.

View this post on Instagram

I ❤️ #angelamolina

A post shared by Penélope Cruz (@penelopecruzoficial) on

Слични објави

Коронавирусот ја спречи Наоми Кемпбел да се разголи – Таа панично дезинфицира буквално се! (ФОТО)

Еспресо

Анастасија од Цеца доби на подарок автомобил вреден 73.000 евра, но не смее да го вози! (ФОТО)

Васко Спасоски

Гледачите полудеа по убавата спортска водителка – Очигледно е зошто… (ФОТО)

Еспресо

Во екот на пандемијата на коронавирусот, зошто е потребен витаминот К?

Еспресо

Милијардерката се пофали какви чевли и ташни поседува: Една ташна го привлече вниманието на сите (ФОТО)

Еспресо

Ова е веќе лудо: Погледнете како се појави Јелена Карлеуша на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

девет − 6 =

Слични објави

Атиџе и во Лос Анџелес ја покажа својата мудрост: Како што јас споделувам со пчелите, така сакам и сите луѓе да споделуваат едни со други!

Еспресо

Ќерката на Анџелина Џоли го прослави роденденот во СОБА ЗА БЕГСТВО

Igor

Ким и Канје не можеа да се воздржат на црвениот тепих! (ФОТО)

Еспресо

Брижит Макрон ги воодушеви модните критичари – Вака се облекува вистинска дама! (ФОТО)

Еспресо

Меланија Трамп ги разлути твитерџиите: Белата куќа побрзо го изгради тенискиот терен отколку што ги тестираше луѓето за корона!

Еспресо

Доживеале нешто што не може да се замисли: Меган Маркл им помогнала да направат селфи!

Слободен Печат