Ова е вистинскиот начин како да користите спреј за коса!

Го земате спрејот за коса, стискате на копчето и ја прскате косата? Тоа е погрешно! Затоа сега ќе откриете трик со лак за коса за совршена фризура.

Лакот за коса може да ја спаси скоро секоја лоша фризура, да ја скроти дивата коса и да ја доведе во ред. Најдобар пријател ни е токму тогаш кога имаме некој важен состанок или кога навечер сакаме да заблескаме на некоја забава. Неговата цел е: нега, волумен, совршена фризура или најдобро се заедно.

https://giphy.com/gifs/woman-WwdejquYzArLy?utm_source=iframe&utm_medium=embed&utm_campaign=Embeds&utm_term=https%3A%2F%2Fmiss7.24sata.hr%2Farticle-preview-28986%3Fpreview_code%3Daa26fd20

Меѓутоа, сигурно знаете дека лакот за коса може и да ја уништи фризурата. На пример, да се залепат прамените, бидејќи не сте внимавале додека сте прскале и на крај да не го добиете посакуваниот изглед. Сега доаѓа крајот на тоа – со овој вреден трик: за косата да изгледа токму онака како што посакувате, немојте да го нанесувате спрејот директно на коса, туку прво испрскајте ги рацете. После тоа нанесето го со рацете на посакуваното место.

Причината за тоа е следна: доколку го нанесете спрејот директно на коса, тогаш притисокот на воздухот може да го промени обликот на косата и таа да добие неконтролиран изглед. Меѓутоа, доколку спрејот за коса го нанесете прво на рацете, тогаш можете контролирано и нежно да го употребите на вашата коса.

https://giphy.com/gifs/betterthingsfx-2bWSvIdHnqrUM6Gys9?utm_source=iframe&utm_medium=embed&utm_campaign=Embeds&utm_term=https%3A%2F%2Fmiss7.24sata.hr%2Farticle-preview-28986%3Fpreview_code%3Daa26fd20

Мал бонус трик: така наречените „бебешки влакна“, кои многу често после стилизирање знаат да се разлетаат наоколу, може исто така да се скротат со овој трик. Затоа едноставно испрскајте лак на врвовите од прстите и нанесете потоа на косата. Брзо и едноставно!

Слични објави

Ирина Шајк повторно заљубена (ФОТО)

Еспресо

Свештеник со пиштол на вода делеше благослов: Првобитната идеја ми беше да се направи нешто за децата

Еспресо

Еден од најнаселените градови, а сега „град на духовите“: Сан Франциско празен поради изолацијата! (ВИДЕО)

Еспресо

Хороскопски знаци кои најдобро управуваат со финансиите

Еспресо

Сопругата на српски фудбалер се јави од Италија: Децата не сум ги видела 15 дена, а вие сте… (ФОТО)

Васко Спасоски

ГИ ИСТАКНА ГРАДИТЕ ВО ПРЕДЕН ПЛАН: Сања Кужет во ова издание се уште НЕ СТЕ ЈА ВИДЕЛЕ! Водителката НИКОГАШ ПОУБАВА! (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

девет − оне =

Слични објави

И Роналдо го спушташе погледот: Никол и неговата вереница во војна со деколтеата (ФОТО)

Igor

БРЕД ПИТ И АНЏЕЛИНА ЏОЛИ СЕ РАЗВЕДУВААТ ТРИ ГОДИНИ: Сега холивудскиот актер и поставил УЛТИМАТУМ на бившата сопруга

Igor

Овие познати личности се „ќариле“ на социјалните мрежи! (ФОТО)

Васко Спасоски

Безбедно, а сепак романтично – Ресторан во Амстердам смисли како да ги заштити своите гости (ФОТО)

Еспресо

Како да ја одржите храната замрзната и по неколкучасовен прекин на струјата?

Еспресо

Лекарите го открија најраниот симптом на дијабетес: Ова е јасен знак дека шеќерот го уништува телото

Еспресо