Оскарите поминаа, а за нејзиниот фустан уште се зборува: Ова со сигурност не е добитна комбинација! (ФОТО)

Џоан Смолс ја понесе титулата за најшокантна тоалета на Оскарите 2020, а таа на забавата на „Vanity Fair“ која се одржа по 92. доделување на Оскарите, се појави во атрактивна модна комбинација.

Profimedia

Порториканската манекенка пронајде начин да биде апсолутно забележена, но критичарите поради овој испад не ѝ се баш наклонети. Смолс порано работеше за „Викторија сикрет“ и стигна на листата на „Форбс“ за најплатени манекенки, па изгледа си даде за право да експериментира на еден голем настан како што е овој.

Profimedia

Синиот фустан нема горен дел, а манекенката градите ги прекрила само со школки од кристали.

Со оглед на тоа што фустанот повеќе открива отколку што покрива, манекенката воопшто не делува гламурозно и може да се каже дека ова во никој случај не е добитна комбинација.

Profimedia

Слични објави

Д-р Митов за „Слободен печат“: Kако и што да јадете за празниците без да се прејадете

Igor

Емили Дикинсон, девојката со писмата и белиот сомот

Слободен печат

Гала концерт на гудачкиот квартет Бонд во Скопје (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Каја Гербер и Пит Дејвидсон ја прекинаа својата турбулентна врска!

Еспресо

Џенифер Анистон е фраерка во црна модна комбинација

Igor

Хелена Роза може да биде горда на својата наследничка: Нејзината ќерка Кјара е „бомба“! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

3 × четири =

Слични објави

Модерни и грациозни – Најубавите капути на Јелена Карлеуша (ФОТО)

Еспресо

Непрепознатлива! Адел се пофали со новиот изглед

Слободен печат

За секоја пофалба: Вака изгледа Деми Мур на 57 години без шминка! (ФОТО)

Еспресо

Хороскопски знаци кои најлесно паѓаат во искушение да стапат во љубовна врска со колега

Еспресо

На диета сте? Овие 6 вкусни напитоци ќе ве наполнат со енергија

Теодора Циклевска

Модната формула на Џенифер Анистон, кралицата на минималистичкиот стил: Овие две работи никогаш не би ги носела! (ФОТО)

Еспресо