Облечете се како Брижит Макрон: Лежерно но сепак ефектно! (ФОТО)

Брижит Макрон (67) со сопругот, претседателот на Франција, Емануел Макрон (42) ја обави својата граѓанска должност во вториот круг на локалните избори одржани во Ле Тукет на северот на Франција.

профимедиа

Првата дама на Франција за оваа прилика избра лежерна модна комбинација. Таа облече темно-сини скини фармерки, бела кошула и крем миди капут со потписот на Луј Витон.

Деловниот стајлинг го надополни со кафени салонки со тенка потпетица. Брижит и при изборот на торба му остана верна на модниот гигант Луј Витон.

Таа аутфитот го заокружи со очила за сонце со црна рамка. Комплетен стајлинг за чиста десетка.

Слични објави

Модни додатоци кои вашите летни комбинации ќе ги направат уште подобри (ФОТО)

Igor

Кристен Стјуард како Дајана во новиот филм за омилената принцеза

Еспресо

Нов тренд: Венчаница-комбинезон за невести со гол задник (ФОТО)

Igor

Французинките одбраа кој модел на фармерки морате да го имате оваа пролет! (ФОТО)

Еспресо

Ќерката на Здравко Чолиќ на Инстаграм се фали со дизајнерска торбичка од 4500 евра (ФОТО)

Еспресо

Млеко, кафе, чоколадo… 10 работи кои не смеат да се комбинираат со лекови

Еспресо

Остави Коментар

пет × 2 =

Слични објави

Емили Ратајковски го носи „најжешкиот“ есенски тренд на најсекси начин

Igor

Дали ќе ги препознаете? Погледнете ја трансформацијата на Џејсон Момоа, Вил Смит, Рајан Гослинг…

Еспресо

Кои ЗГОДНИ МАКЕДОНКИ се во филм?!

Igor

Во тренд е џиновски цвет!

Igor

Жена која зрачи од сексипил и на 53 години: Синди Крафорд во зелен сатен! (ФОТО)

Igor

Лебедица умрела откако хулигани ѝ ги искршиле јајцата

Еспресо