Нов летен тренд: Различно обоени нокти! (ФОТО)

Инстаграм стана социјална мрежа која ги диктира трендовите.

Овој пат тоа е новиот тренд – rainbow nails, во силни или пак нежни суптилни тонови. Нема да ви бидат потребни гламурозни украси или пак накит, едноставно ноктите ќе ви бидат најголемиот украс.

Погледнете…

 

View this post on Instagram

 

#rainbownails #instanails #nailsnailsnails #nailsinspiration #nails #nailstagram #rainbow #nailsofinstagram #nails

A post shared by Justyna (@juustyna_xnails) on

Слични објави

НИКОГАШ НЕ ГИ ИГНОРИРАЈТЕ: Ова се знаци дека имате полицистични јајници

Igor

Весела Христовска: На македонската жена ѝ недостига повеќе самодоверба, време за себе и да знае да каже „не“

Еспресо

Со овој НАПИТОК ќе ги решите проблемите со МАСНИТЕ НАСЛАГИ: Само 1 децилитар дневно прави чуда во вашиот организам (ФОТО)

Igor

Ги носите секој ден, а овие занимливости за чевлите најверојатно не ги знаете

Еспресо

Дречливо и премногу тесно! Сите зборуваат за деколтето на Мишел Обама (ФОТО)

Igor

Фановите заплакаа: Екипата од серијата „Беверли Хилс“ на емотивен начин се збогуваше со Лук Пери (ВИДЕО)

Igor

Остави Коментар

четири + седум =

Слични објави

Нанесете ја оваа мешавина секаде каде што имате влакна: Ќе исчезнат засекогаш, без жилети, чупање и болка (РЕЦЕПТ)

Igor

Британските медиуми „горат“: Вилијам и Кејт се подготвуваат за тронот! (ФОТО)

Слободен печат

Никогаш не излегуваат од мода: Како да ги комбинирате белите панталони (ФОТО)

Еспресо

Еликсир на животот: Ги подига на нозе и најтешко болните пациенти (РЕЦЕПТ)

Igor

Албино манекенка прави светска кариера: Бев најчудната Казахстанка, а сега велат дека сум убава! (ВИДЕО)

Igor

Корисни совети и идеи: Што сè можете да направите со остатоците од храна

Еспресо