Неутрални нијанси на облека за топлите летни денови

Оваа модна сезона предвидува неутрални бои. Сите нијанси на беж се вистински хит.

Дизајнерите и модните куќи ги презентираа трендовите за летната сезона пред извесен период, а парчињата облека во овие нијанси најдоа забележително место во бутиците денес.

Instagram

Едноставни памучни фустани, лесни шорцеви и ленени наметки сега се на врвот на списокот за шопинг. Предноста на овој тренд е што лесно се комбинира и изгледа елегантно.

Instagram

Можете да комплетирате широки памучни фустани со ракави, манжетни, кожен ремен во потемна кафена боја – додека додатоците изберете ги во златна боја, бидејќи тие ќе го подобрат впечатокот за елеганција и скапоценост.

Instagram

За топлите денови и дневната прошетка, можете да додадете папучи со анатомски ѓон и широки ремени на оваа облека. За вечерните часови можете да пробате комбинација со лесни летни чизми или сандали со средно висока потпетица.

Instagram

Ако сте љубител на костуми, лененото платно ќе биде вистинскиот избор за топлите денови. Ви предлагаме да изберете бермуди или шорцеви наместо долги панталони.

Instagram

Овој костум целосно ќе го освежи вашиот стил и ќе изгледате модерно и трендовски. Сандалите со тенки ремени или кожа, како и мокасини ќе бидат идеална комбинација со овој вид костум.

Instagram

 

Слични објави

Хороскоп за 3 јули: Денот ви носи многу радосни вести

Еспресо

„Бијонсе со години лаже! Таа не е црна, туку е бела и потекнува од Италија – се вика Ан Мари Ластраси! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

КРАЛИЦАТА НЕ ШТЕДИ: Раскош во Бакингемската палата за посетата на Трампови (ФОТО)

Igor

Убавата актерка беше во врска со 16 години постариот колега, а сега го има популарниот Бали бег

Еспресо

Сенидах објави фотка и собра преку 70.000 лајкови: Овој нејзин стајлинг ќе го копираат сите девојки! (ФОТО)

Малку жени би се осмелиле да го облечат мантилот што го носеше Меланија Трамп

Слободен печат

Остави Коментар

два × четири =

Слични објави

Препознај ја ако можеш: Денес е една од нашите најпознати пејачки! (ФОТО)

Васко Спасоски

Генц од Тетово го освои срцето на ќерката на Стивен Спилберг! (ФОТО)

Васко Спасоски

Ова се трите величествени мириси: Избрани најдобриот машки, женски и унисекс парфем за 2019 година

Слободен печат

Меланија го освои Лондон: Мораме да смислиме нов збор за стилот на оваа дама! (ФОТО)

Igor

Рајко Дујмиќ од „Нови фосили“ доживеал тешка сообраќајна незгода, има тешки повреди на главата

Еспресо

Џенифер Хадсон маестрална како Арета Френклин во трејлерот за филмот „Respect“ (ВИДЕО)

Еспресо