Наизглед неспоиво: Сите трендсетерки полудеа по овој интересен аутфит! (ФОТО)

Доколку се водите според некои воспоставени правила, некои бои никако не одат заедно. Модната индустрија ги следеше токму тие правила, но изгледа дека оваа сезона бариерите се рушат.

Иако во теорија овие две бои не би требало да ги спојувате, во пракса тие изгледаат неодоливо.

Пастелната зелена и виолетовата во комбинација даваат шик аутфит.

Трендсетерките ширум светот веќе започнаа да го користат овој досега незамислив и необичен спој.

View this post on Instagram

Shout out to leg pops and toe points.

A post shared by Jessie Bush (@wethepeoplestyle) on

Слични објави

Британските медиуми „горат“: Вилијам и Кејт се подготвуваат за тронот! (ФОТО)

Слободен печат

Како да ги сварите јајцата за Велигден без да испукаат?

Igor

Џенифер Гарнер и Рене Зелвегер на колешките им покажаа што е харизма (ГАЛЕРИЈА)

Igor

Меланија Трамп е можеби најубавата прва дама во светот, но погледнете ја кралицата на Јордан (ФОТО)

Igor

ПМС: 10 причини зошто е прекрасно да се биде жена, а има и уште…  

jasmina.kantardzieva

За нејзе времето застана: Клаудија Шифер, Германката која ја маѓепса планетата денеска полни 50 години (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

11 + 19 =

Слични објави

Како правилно се негува бојадисаната црвена коса?

Igor

Воспаление на белите дробови кај кучињата и мачките

Еспресо

Овие 10 работи не треба да ги перете во машина за садови

Igor

Посексипилен костим за капење не постои! Дали би платиле 150 евра за цела плажа да гледа во вас? (ФОТО)

Igor

Блејк Лајвли како божица излезена од златната доба на Холивуд! (ФОТО)

Еспресо

Данче од Кичево прави чудо со своите раце! (ФОТО)

Васко Спасоски