Модната недела во Њујорк почна во голем стил: Колекцијата на „Каролина Херера“ го одзема здивот (ФОТО)

Вчера во Њујорк официјално почна Модната недела, а меѓу првите својата колекција за есен/зима 2020 ја претстави модната куќа „Каролина Херера“.

Profimedia

Прочуен по елегантните парчиња на исклучително женски кроеви, познатиот бренд ни овојпат не ги разочара љубителките на ваква мода.

Profimedia

Она што прво паѓа во очи кога ја гледаме колекцијата се впечатливите бои.

Profimedia

Силна жолта, пригушена нијанса на портокалова и кралско сината очигледно ќе доминираат идната сезона.

Profimedia

Познатиот бренд уште еднаш покажа дека едноставноста и класиката немаат конкуренција и дека се секогаш моден погодок.

Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia

Слични објави

Најбизарните и најстрашни љубовни приказни во историјата (ФОТО)

Еспресо

Како да носите ЦРНА ОБЛЕКА и во текот на летото

Igor

14 детали кои го одвојуваат шик изгледот од вулгарниот: Секоја жена треба да го знае ова! (ФОТО)

Igor

НАЈГОЛЕМ ШОК ВО ИСТОРИЈАТА НА ОСКАРИТЕ: Неговиот филм е прогласен за НАЈДОБАР, а режисерот од солзи не можеше да зборува (ВИДЕО)

Еспресо

Неколку видови болка во телото кои не смеете да ги игнорирате!

Еспресо

Славната пејачка Селин Дион се прости од својата мајка со емотивна порака (ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

дванаесет − десет =

Слични објави

Народни верувања за Свети Трифун: Ако денеска врне, годината ќе биде плодна

Слободен Печат

Милано гореше од БРУТАЛНИ ФУСТАНИ, а тие две не се срамеа да покажат дека не носат долна облека (ГАЛЕРИЈА)

Igor

Разговор со Кристина Димитријевска: Љубомората е болест против која нема лек

Еспресо

Фитнес модел чија фигура не можете лесно да ја заборавите (ФОТО)

Еспресо

Највкусниот десерт на Балканот: Еве како сами да си направите ТРИЛЕЧЕ!

Васко Спасоски

Зоран Заев во „Еден на Еден“: Да го пополниме местото што Британија го ослободи во ЕУ! (ВИДЕО)

Васко Спасоски