Мода за жените после 40: Како да изгледате префинето, модерно и отмено, но целосно пристојно! (ФОТО)

По 40-та година секоја жена многу добро знае што и стои навистина добро. Така барем изгледа според Инстаграм профилите на оние жени кои уживаат во комбинирањето на облека. Ви претставуваме одлични идеи за жените над 40, слободно искористете ги!

1. Сако

View this post on Instagram

CHECK it out!

A post shared by Grece Ghanem (@greceghanem) on

2. Чевли со висока потпетица

3. Црна миди сукња

4. Темни пантолони или фармерки

5. Фустан со тенки прерамки

View this post on Instagram

A New York Minute @deveauxnewyork

A post shared by Grece Ghanem (@greceghanem) on

6. Разиграна торбичка

7. Големи обетки

8. Впечатлив топ

https://www.instagram.com/venswifestyle/?utm_source=ig_embed

Слични објави

Проверена модна формула: Џенифер Лопез знае како моментално се носи најпопуларниот тренд! (ФОТО)

Еспресо

Џек Ма: Луѓето без пари имаат ЕДНА ЗАЕДНИЧКА РАБОТА поради која никогаш нема да заработат доволно!

Igor

Еве како безбедно да ја исперете облеката во време на коронавирус

Еспресо

Едни сосема невообичаени палачинки (РЕЦЕПТ)

Igor

Топ 3 фризури кои ќе ги носиме оваа есен (ФОТО)

Igor

Дали ќе ја препознаете оваа прекрасна жена? (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

5 × пет =

Слични објави

Тексас јакната со крзно е апсолутен хит (ФОТО)

Еспресо

Кијану Ривс стана ново заштитно лице на Ив Сан Лоран

Igor

Претворете го бајатиот леб во најубавиот колач: Рецепт за 5 минути кој ќе го обожавате! (ВИДЕО)

Igor

Десет моменти во кои Џејсон Момоа ги освои нашите срца (ФОТО)

Igor

Сите српски славни жени ја носат НАЈТРЕНДИ ФРИЗУРАТА за 2020 година – Шик и урбана, а кога ќе ја направите трае со денови (ФОТО)

Еспресо

Што да направите за да спречите ТОЈ да ве изневери

Igor