Минималистичка едноставност: Бела боја за романтичен и женствен изглед

Иако јаките бои се апсолутен хит за оваа пролет, посебно место имаат неутралните бои, особено белата.
Јаките бои ни годат по долгата зима и затворените нијанси, но повремено сакаме мирни и софистицирани парчиња со бела боја, кои модна комбинација истовремено ја прават и лежерна и класична.

Во деновите кога сакате романтичен и женствен изглед, изберете бела боја и нема да згрешите.

Белата е во исто време бегство во минималистичката едноставност, но и најдобар избор за елегантен, класичен и луксузен вечерен аутфит.

Слични објави

Меган во раскошен фустан, Кејт во поконзервативно издание, а принцовите се држат на дистанца (ФОТО)

Igor

Меси се вљубил во Антонела уште кога имал 9 години: Ова е нивната неверојатна љубовна приказна (ФОТО)

Еспресо

Нов тренд меѓу инфлуенсерките: Се сликаат само со шешир!

Igor

Одличен есенски стил – ДАМИ копирајте ја: Џулијан Мур (58) е жена свесна за своите години! (ФОТО)

Igor

Идеална фризура за летните денови: Репче на поинаков начин (ФОТО)

Igor

Снимка на тага и надеж: Италијански саксофонист од својот балкон ја засвире „Bella Ciao“

Еспресо

Остави Коментар

пет × 4 =

Слични објави

Секоја жена од стил треба да знае: Вака се носат белите пантолони! (ФОТО)

Igor

Постојано е во вашите раце, а повалкана е од мобилниот и ВЦ школката заедно

Еспресо

Јана Стојановска: Улогата на мајка ми е најинтересна улога со која сум се сретнала

Еспресо

Сопругата на Ким Џонг Ун е жена без минато: На неа тренира дисциплина, а мора да ги трпи и неговите љубовници

Слободен печат

Црвена храна – чувар на вашето здравје

Igor

Tајната на младешкиот и свеж изглед на Џесика Алба (ВИДЕО)

Еспресо