Меган Маркл како модна инспирација: Формула за облекување која од секоја жена прави дива (ФОТО)

Без оглед дали ја сакате или не Војвотката од Сасекс, Меган Маркл, се повеќе се претвора во вистинска модна икона.

Нејзиниот стил е ограничен со должностите кои ги има откако стана член на кралското семејство и често е на мета на медиумите поради неприкладни комбинации како фармерки или фустан без ракави, но на тој начин таа го гради својот приватен стил и така доаѓа до израз.

View this post on Instagram

Good morning 💗💗

A post shared by Duchess of Sussex (@sussex.meghan) on

Парчињата облека кои ќе ги видите во продолжение можеби ги имате во ормарот, но доколку ги немате, купете си ги, нема да се покаете, совршено се вклопуваат во секоја прилика.

Големи очила

View this post on Instagram

Kate 😍Meghan

A post shared by Prince Harry, Duke of Sussex (@princeharry_2018) on

Мантил

https://www.instagram.com/p/B0OGzRBn4Gb/?utm_source=ig_embed

Класично сако

View this post on Instagram

هل تذكرون هذه الإطلالة لميغان ماركل؟ كانت من أجمل إطلالات الدّوقة التي ارتدتها على الإطلاق وأكثرها عصرية.. فُستان أوف وايت مُخطط طوليًا ومزيّن بالأزرار المزدوجة، مع حقيبة ارتدها بطريقة الكروس بودي، ووضعت بليزر أسود على كتفيها على طريقة فتيات حديد، وانتعلت كعبًا مودرن، فكانت التّوليفة شيك وأنيقة بطريقة لا توصف.. تُدرّس في كُتب الفاشون. • • • • #ميغان_ماركل #دوقة_ساسكس #ستايل #موضة #ازياء #meghanmarkle #duchessofsussex #style #fashion #moda #modernity

A post shared by ميغان ماركل (@meghanmarkle_arabic) on

Миди фустан

View this post on Instagram

💙💙💙 @meghanmarkle_official

A post shared by Meghan Markle 🔵 (@meghanmarkle_official) on

Нуд салонки

https://www.instagram.com/p/BzAUUMjn4Z_/?utm_source=ig_embed

Слични објави

Наши миленици: КЛЕА

Еспресо

Деловни комбинации за есента: Игра од класичните кроеви и тренди детали (ФОТО)

Igor

Малку жени би се осмелиле вака облечени да излезат од дома: За стајлингот на манекенката зборува цел свет! (ФОТО)

Еспресо

Мажите избраа: Погледнете како според нив изгледа совршената венчаница (ВИДЕО)

Igor

ГО НАРЕКУВААТ МЕДИЦИНСКИ ЏЕМ: Оваа смеса ќе ви помогне да ги прочистите цревата

Igor

Сопругата на Ким Џонг Ун е жена без минато: На неа тренира дисциплина, а мора да ги трпи и неговите љубовници

Слободен печат

Остави Коментар

четиринаесет + 13 =

Слични објави

Длабок шлиц и голо рамо: Атрактивната Сања Кужет (ФОТО)

Igor

Меланија Трамп со причина доминира на модната сцена: Бел фустан и цветен мантил кои секоја жена би ги посакала! (ФОТО)

Igor

Најчести грешки кои ги правите со КОСТИМОТ ЗА КАПЕЊЕ: Послушате ги овие совети

Igor

Топ 5 стајлинзи: Модна инспирација за сите генерации! (ФОТО)

Еспресо

Катерина Шехтанска: И во изолација физички сме активни

Александра Велинова

Ѓумбирот и слабеењето, еве како ги топи мастите

Igor