Леопард парчињата тренди засекогаш (ФОТО)

Овој многу ефектен, но истовремено едноставен леопард принт се носи уште многу одамна, кога крзното од леопард ја претставувало моќта на владетелот.

Тој е тренди и денес, односно засекогаш ќе биде тренди, без оглед дали станува збор за костим за капење, фустани, марами, потпетици, елегантни или лежерни комбинации.

Погледнете како леопард принтот можете да го комбинирате и ова лето, примерите ги земавме од модните инфлуенсерки на Инстаграм и признаваме дека секоја изгледа беспрекорно секси.

инстаграм
инстаграм
инстаграм
инстаграм
инстаграм
инстаграм
инстаграм
инстаграм
инстаграм
инстаграм

Слични објави

Бес на кралскиот двор: Кралицата на вести слушнала дека Хари „дал отказ“

Слободен печат

Жените полудеа по неа – Гел маска за порцелански тен на кожата на вашето лице

Igor

На девојчето за крај на хемотерапијата му направиле прослава од автомобил: Ме преплавија емоции!

Еспресо

Секси или катастрофа? Рита Ора се разголи пред камерите, а гаќичките ѕиркаа од сите страни (ФОТО)

Igor

Кејт Мидлтон повторно воодушевува со скромноста: Идната кралица носи чизми стари 16 години (ФОТО)

Еспресо

Торбичка наместо појас: Трендсетерките ширум светот полудеа по овој нов тренд! (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

14 + 17 =

Слични објави

Вечен моден класик: Оваа пролет на прво место се наоѓа сакото! Еве како треба да изгледате… (ФОТО)

Еспресо

Хит моден детаљ за есен и зима: На секоја комбинација и дава луксузен и гламурозен изглед! (ФОТО)

Igor

Како да користите помалку сол во исхраната?

Igor

Не ги избегнувајте сандалите – Средете ги стапалата на наједноставен начин!

Еспресо

„Прада“ веќе нема да има попусти на старите колекции

Igor

Според Фенг шуи за овие 3 работи нема место во вашиот дом

Igor