Кралицата Ранија од Јордан е неприкосновена модна владарка: Овие трендови ги обожава!

Прекрасната кралица од Јордан, Ранија, не се откажува од своите основни модни одлики – да спои старински женствени парчиња, но сепак целата комбинација да изгледа модерно и инспиративно. Таа ја следи модата и сака скапи парчиња, но не е секогаш тоа доволно за да изгледа одлично стилизирано.

Еве некои од трендовите кои годинава ги владееше кралицата Ранија од Јордан:

1. Етно детали

Пред само неколку дена кралицата Ранија со својот сопруг во Аман ја прослави 74-годишнината од прогласувањето на независноста, а за таа прилика облече долг бел фустан со кобалт сини етно везови. Етно деталите се и оваа година голем моден тренд, па затоа за оваа сезона одберете макси фустан или мини варијанта, кошула во овој стил. Нема да згрешите.

инстаграм

2. Сафари

Кралицата Ранија никогаш не го изоставува сафари стилот – како и секоја модна владетелка така и таа знае дека е незаменлив. Но, оваа нејзина комбинација ги надминува сите претходни. Совршен крој на килоти панталони и сако на дупло закопчување, прекрасната кралица го пополни изгледот со беж салонки од превртена кожа со средна штикла.

Профимедиа

3. Бел фустан 

ЕПА

4. Црно од глава до пети

Профимедиа

5. Вечерно издание на кралицата Ранија

Кралицата Ранија од Јордан секогаш во свечените прилики носи креации кои оставаат без здив. Необичен спој на кобалт сино здолниште со вез и бронзена блуза со интересна јака. Кралицата изгледа песпрекорно.

инстаграм

Слични објави

Наоми Кемпбел лансираше нова хит емисија на интернет: Прва гостинка – Синди Крафорд! (ВИДЕО)

Еспресо

Оливија Кулпо изгледа беспрекорно во трендот што ќе доминира летово! (ФОТО)

Еспресо

Ванеса Брајант поднесе тужба против компанијата која е сопственик на хеликоптерот во кој загинаа Коби и Џиџи!

Еспресо

Ако сакате да го забавите стареењето, усвојте ги овие 13 нови навики!

Еспресо

ИЗНЕНАДУВАЊЕ: Групата „АБА“ се враќа на сцената, Бени Андерсон најави нов албум за оваа година! (ВИДЕО)

Еспресо

Една од најубавите жени на светот се извини откако објави дека му се заблагодарува на коронавирусот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

15 − единаесет =

Слични објави

Хороскопски знаци кои вешто ги кријат своите емоции

Еспресо

Моден погодок: Изберете облека, обувки и аксесоари во пастелни бои (ФОТО)

Igor

Вака наместо пари ја привлекувате сиромаштијата во вашиот живот! Според Фенг шуи правите голема грешка!

Еспресо

Славната манекенка Карли Клос трпела тортура од семејството на милијардерот поради верата!

Еспресо

„Ролинг Стоунс“ најавија реиздание на еден од албумите, пристигнуваат и три досега необјавени песни

Еспресо

Вистинската причина за несогласувањето помеѓу војвотките Кејт и Меган излезе на виделина: Тоа ѝ беше најтешко да го прифати!

Еспресо