Кејт Мидлтон повторно воодушевува со скромноста: Идната кралица носи чизми стари 16 години (ФОТО)

Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, вчера ја посети познатата фарма во Северна Ирска „The Ark Open Farm“, а за таа прилика повторно ги облече нејзините познати кафени кожни чизми, стари дури 16 години.

Profimedia

Нејзините рачно направени чизми со потпис на Пенелопе Чилверс чинат околу 450 фунти, а Кејт дефинитивно докажа дека тоа е модел за сите времиња, за бројни прилики и за три од четирите годишни времиња.

Profimedia

Кејт на тој начин повторно ја воодушеви јавноста со својата скромност, односно фактот дека и покрај сето богатство, таа не се расфрла со пари, туку своите квалитетни парчиња облека и обувки ги носи повеќепарти.

Покрај омилените чизми, војвотката избра удобни хеланки и едноставна јакна под која се наѕираше небесносина ролка.

Profimedia
Profimedia

Слични објави

Два хороскопски знаци кои не можат да издржат без драми додека се во врска!

Еспресо

Филмскиот аутфит на Пенелопе Круз во Венеција (ФОТО)

Igor

ХОЛОГРАМ на Витни Хјустон тргнува на турнеја, семејството вели дека „таа би го сакала тоа“! (ВИДЕО)

Еспресо

Деми Ловато за предозирањето: Живеев во лага дека сум среќна (ВИДЕО)

Еспресо

Го имаме рецептот: Вака се подготвуваат познатите сараевски ќебапи!

Васко Спасоски

Направила вообичаена операција за подмладување, а потоа се тргнало наопаку: Позната водителка за малку ќе го загубела видот и јавно зборуваше за тоа

Еспресо

Остави Коментар

20 + два =

Слични објави

„СЛОБОДЕН ПЕЧАТ“ ОТКРИВА: Кое е момчето на новата министерка и со што се занимава (ФОТО)

Igor

Потегот на Бијонсе и Џеј Зи ги разбесни Американците (ВИДЕО)

Еспресо

Фотографии од холивудските ѕвезди од младоста ќе ве вратат во носталгичните 80-ти години (ФОТО)

Васко Спасоски

Ќерката на Бијонсе се повеќе личи на мајка си! (ФОТО)

Слободен Печат

Девојката на Нејмар провоцира во секси костим за капење (ВИДЕО)

Еспресо

Зоран Заев: Јадам што има во фрижидерот, паштета, салама, виршли, не знам да зготвам ништо! (ФОТО)

Васко Спасоски