Ќе станете љубоморни – Ѕирнете во гардероберите на славните дами (ВИДЕО)

Мараја Кери е една од најпопуларните пејачки на светот, а освен со својот раскошен глас вниманието на јавноста го прилече и со својот необичен стил.

Имено, таа во едно интервју откри дека нејзиниот стил не е кежуал, а препознатлива е по сјајот, светките, екстравагантниот гламур и интересните детали.

Иако од ова би можело да се заклучи дека нејзиниот стил е прилично кичест, но тоа не е случај со оглед на фактот дека Мараја и тоа како знае да искомбинира добри парчиња облека.

Обичен не е ниту нејзиниот гардеробер и во него има повеќе од 500 пара чевли, дел кој е наменет само за долна облека, корсети и облека за спиење и уште многу нешта. Иако светски познатите личности своите куќи често ги чуваат од очите на јавноста, Мараја за американските новинари ја отвори вратата од својот дом и им го покажа раскошниот ормар.

Но не е таа единствена ѕвезда која ја покажа внатрешноста на својот ормар. Погледнете со кои дизајнерски парчиња располагаат и другите светски ѕвезди како Крис Џенер, Џенифер Лопез и Синди Крафорд.

Слични објави

Коронавирусот ја тргна од тронот кралицата Елизабета? Поради пандемијата таа се повлече од јавноста, многумина се сомневаат дека воопшто ќе се врати!

Еспресо

Џастин Бибер се расплака на сред интервју и изјави дека сака да ја заштити Били Ајлиш (ВИДЕО)

Еспресо

Дневен хороскоп за 11.01.2020 – дознајте каков ден ве очекува!

Васко Спасоски

Селин Дион во Париз: Си играше со модата и со нервите на обожавателите! (ФОТО)

Igor

Тоа што не сте го знаеле за Хаваите – Уживање под палмите или качување на највисоката планина (ФОТО)

Еспресо

Со своите неверојатни облини сексапилната Јулија привлекува бројни следбеници ширум светот! (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

деветнаесет + шест =

Слични објави

Направете продуктивно опкружување во својот дом: Како да работите од дома?

Слободен печат

Роден е Југословенскиот рокер Милиќ Вукашиновиќ, убиена е големата рап ѕвезда Биги Смолс и уште неколку настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Еспресо

Хороскопски знаци кои не сакаат долги врски

Еспресо

Шефот на службата за јавно здравје на Америка очаен, ја повикал Кајли Џенер да ја контролира младината!

Еспресо

H&M го воодушеви светот: Лансираше облека од овошје и морски алги

Igor

Хороскоп за 28 мај – Погледнете што велат ѕвездите за овој четврток

Еспресо